UFC

Ujawniono problemy zdrowotne Khamzata Chimaeva! Dana White wskazuje na schemat: „Za każdym razem, gdy zbliża się jego walka, zaczyna mocno chorować”

Dana White przyznał, że nie wie, co konkretnie dolega Khamzatowi Chimaevowi, choć… W przestrzeni medialnej pojawiły się w tym temacie nieoficjalne doniesienia.

W zeszłym tygodniu Khamzat Chimaev po raz trzeci w swojej karierze w UFC zmuszony był wycofać się z walki – tym razem z tej wieńczącej galę UFC Rijad, w której miał skrzyżować rękawice z Robertem Whittakerem. Problemy zdrowotne Czeczena są co prawda spowite mgłą tajemnicy, ale snop światła rzucił właśnie na nie mistrz wagi lekkiej ACA Abdul-Aziz Abdulvakhabov.

Zanim jednak do tego doszło, menadżer Wilka opublikował krótkie oświadczenie w przestrzeni medialnej.

– Przewlekła choroba, z którą Khamzat walczył przez większą część obozu treningowego, nie mogła zostać wyleczona na czas – napisał Majdi Shammas. – Kilkukrotnie trafiał do szpitala i go opuszczał.

– Jego stan był utrzymywany w zespole, ponieważ wszyscy byli absolutnie zaangażowani w znalezienie rozwiązania. Pomimo iż wszystkie dostępne opcje zostały dokładnie rozważone, doszło teraz do punktu, w którym zespół wspólnie zgodził się, że nie da się kontynuować w ten sposób. Wejście do klatki bez odpowiedniego przygotowania przeciwko tak mocnemu przeciwnikowi jak Robert jest niestety niemożliwe.

Do tematu z czasem odniósł się też krótko sam Czeczen.

– Zawsze mamy jakieś plany, ale Allah ma dla nas swoje własne – napisał na IG.

W przestrzeni medialnej pojawiła się lawina spekulacji o możliwym zakończeniu kariery przez Khamzata Chimaeva, co zresztą Czeczen rozważał już w 2021 roku. Szybko jednak zaprzeczył nim Shammas.

– To całkowita nieprawda – oświadczył menadżer Chimaeva (za MMAJunkie.com). – Zamierzamy sięgnąć do samych korzeni problemu. Wróci.

W czwartek o okolicznościach, w jakich z walki z Australijczykiem wypadł Wilk opowiedział sternik UFC Dana White.

– Problem w tym, że tak naprawdę nie do końca wiemy, co się dzieje – powiedział szef amerykańskiego giganta w rozmowie z Jimem Romem. – Za każdym razem, gdy gość zbliża się do walki… Widziałem nagranie, na którym był okrutnie chory i znów trafił do szpitala. Nie trenował od trzech, czterech albo pięciu dni. Nie pamiętam, ile tego dokładnie było. Nie mogliśmy jednak wystawić go do walki w następny weekend.

– Widziałem, jak ten dzieciak walczył na Fight Island. Chciał się bić już na następny weekend. Pozwoliłem mu więc na walkę w następny weekend i wyglądał niesamowicie. Był na fali, a ostatnio trudno ściągnąć go z powrotem do oktagonu.

– Ostatnio ciężko ściągnąć go do oktagonu. Za każdym razem, gdy zbliża się jego walka, zaczyna mocno chorować. Nie wiem, co mam powiedzieć. Nie jest tak, że jest tutaj na miejscu i możemy wysłać lekarzy, żeby go sprawdzili. Jest z nim trochę trudno o kontakt, więc to ciężka sytuacja.

W międzyczasie rąbka tajemnicy na temat rzekomych problemów zdrowotnych Khamzata Chimaeva uchylił Abdul-Aziz Abdulvakhabov – choć zastrzegł on, że nie rozmawiał bezpośrednio z Czeczenem, a jedynie z ich wspólnym znajomym.

– Akceptowanie walki z zatruciem pokarmowym to zawsze ryzyko – powiedział Abdul-Aziz (za Red Corner MMA). – Wiedział, w jaim jest stanie, wiedział, że nie będzie zdolny do walki. Dlatego ją odwołał.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy w organizacji UFC Khamzat Chimaev stoczył trzy walki, a w ostatnich czterech prawie latach – ledwie cztery.

W starciu z Robertem Whittakerem czeczeńskiego Wilka zastąpi Ikram Aliskerov.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button