KSWPolskie MMA

Ujawniono pierwsze pojedynki gali KSW 96 w Łodzi – Paweł Pawlak vs. Damian Janikowski 2 walką wieczoru!

Rewanż o pas mistrzowski wagi średniej pomiędzy Pawłem Pawlakiem i Damianem Janikowskim uświetni lipcową galę KSW 96 w Łodzi.

O rewanżowym pojedynku pomiędzy Pawłem Pawlakiem (23-4-1) i Damianem Janikowskim (10-5) huczało w przestrzeni medialnej od dawna. Pytanie brzmiało, kiedy i gdzie wezmą się ponownie za bary? Teraz już wiemy.

W poniedziałek organizatorzy oficjalnie ogłosili, że rewanż Pawlaka z Janikowskim – tym razem z koroną 84 kilogramów na szali – uświetni galę KSW 96, która odbędzie się 20 lipca w Łodzi na Sport Arenie.

Do pierwszej walki doszło we wrześniu 2021 roku. Debiutujący wtedy w klatce KSW Plastinho wygrał ją jednogłośną decyzją sędziowską. Od tego czasu reprezentant Octopusa wygrał cztery walki, sięgając w starciu z Tomaszem Romanowskim po pas mistrzowski wagi średniej, który obronił następnie przed zakusami Michała Materli.

35-letni Paweł Pawlak nie przegrał od dziesięciu walk, z których wygrał dziewięć, jedną remisując. Ostatniej porażki doznał w 2018 roku z rąk Daniela Skibińskiego.

Damian Janikowski stoczył pięć walk od czasu przegranej z Plastinho, cztery z nich wygrywając. Uległ w tym okresie tylko Tomowi Breese’owi. Dwie ostatnie walki pod flagą KSW wygrał z Cezariuszem Kęsikiem i Tomaszem Romanowskim.

Paweł Pawlak vs. Damian Janikowski 2 - kto wygra?


Wstępny typ

Paweł Pawlak


Ponadto organizatorzy ogłosili jeszcze dwie walki, które odbędą się w Łodzi. Pod sztandarem KSW powróci rozpędzony serią czterech zwycięstw Bartłomiej Kopera (13-7), który w limicie wagi lekkiej stanie w szranki z powracającym po pierwszej zawodowej porażce Dawidem Śmiełowskim.

W wadze słomkowej mająca za sobą mocny debiut Ewelina Woźniak (8-2) skrzyżuje rękawice z Marią Silvą (10-1).

Rozpiska KSW 96

Walka wieczoru

83,9 kg: Paweł Pawlak (23-4-1) vs. Damian Janikowski (10-5)

Karta główna

70,3 kg: Bartłomiej Kopera (13-7) vs. Dawid Śmiełowski (10-1)
52,2 kg: Maria Silva (10-1) vs. Ewelina Woźniak (8-2)

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button