UFC

UFC wraca do Meksyku – znamy dwie najważniejsze walki!

Wszystko wskazuje na to, że właśnie poznaliśmy dwie najważniejsze walki lutowej gali UFC Fight Night w Meksyku.
Organizacja UFC wraca do Meksyku! A przynajmniej na to wskazują nieoficjalne doniesienia dziennikarza Carlosa Contrerasa Legaspiego, który poinformował, że 24 lutego Dana White i spółka zorganizują w Meksyku galę z cyklu UFC Fight Night. To jednak nie wszystko, bo dziennikarz ujawnił też, jakie pojedynki mają uświetnić wydarzenie.

Otóż, w charakterze walki wieczoru przygotowywany jest rewanż w czubie kategorii piórkowej pomiędzy Yairem Rodriguezem (16-4) i Brianem Ortegą (15-3).

Do pierwszej walki doszło w lipcu zeszłego roku. Meksykanin pokonał wówczas Amerykanina w nieco ponad cztery minuty, uszkadzając mu ramię atakiem z pleców.
Dla niewidzianego w akcji od tamtego momentu T-City, który okupuje obecnie 3. pozycję w klasyfikacji – była to druga z rzędu przegrana. Wcześniej został rozbity przez Alexandra Volkanovskiego.

Sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu Pantera stoczył w międzyczasie dwie walki. W lutym tego roku zdemolował i poddał Josha Emmetta, sięgając po tymczasowy pas mistrzowski, a w lipcu w unifikacyjnym boju uległ przez techniczny nokaut Alexandrowi Volkanovskiemu.

Mając na uwadze przebieg pierwszej walki, a także kolejny długi rozbrat z oktagonem Ortegi, trudno nie widzieć tutaj w roli faworyta Rodrigueza – choć Amerykanin może oczywiście zagrozić mu w parterze.

Yair Rodriguez vs. Brian Ortega 2 - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Yair Rodriguez – 1.55
Brian Ortega – 2.45

Wstępny typ

Yair Rodriguez


W charakterze co-main eventu szykowane jest starcie pomiędzy byłym mistrzem Brandonem Moreno (21-7-2) i niepokonanym pod sztandarem UFC Amirem Albazim (17-1). Jak najbardziej wyłonić ono może kolejnego pretendenta do pojedynku o tytuł mistrzowski w 125 funtach.Sprawa nie wydaje się tutaj szczególnie skomplikowana – Albazi szukał będzie parteru i pracy z góry, podczas gdy Moreno – pomimo iż sprawny w tym obszarze – spróbuje najprawdopodobniej utrzymać walkę na nogach, gdzie powinien rozdawać karty.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Brandon Moreno – 1.50
Amir Albazi – 2.50

Wstępny typ

Brandon Moreno


Rozpiska UFC Meksyk

Walka wieczoru

145 lb: Yair Rodriguez (16-4) vs. Brian Ortega (15-3)

Co-main event

125 lb: Brandon Moreno (21-7-2) vs. Amir Albazi (17-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button