Statystyki MMAUFC

UFC wprowadzi czujniki w rękawicach, spodenkach i na hali

UFC zamierza wykorzystać zaawansowaną technologię do gromadzenia statystyk podczas i przed walką.

Od prawie dziesięciu lat UFC współpracuje z Fightmetric.com – portalem założonym w 2007 roku przez garstkę zapaleńców, którzy chcieli statystyką rozwiązać problemy z niektórymi kontrowersyjnymi decyzjami sędziowskimi. Innymi słowy, zaczęli zliczać liczbę celnych i niecelnych uderzeń podczas walk.

Już po roku z propozycją współpracy zgłosiło się do nich UFC i od tamtego czasu amerykański gigant korzysta z danych Fightmetric.com.

Rzecz jednak w tym, że o ile statystyki uderzeń przedstawiane na portalu kilkadziesiąt minut czy też kilka godzin po walce, na ogół odpowiadają rzeczywistości – bo publikowane są po tym, jak analitycy Fightmetric obejrzą starcie w zwolnionym tempie z kilku różnych kamer – to te prezentowane na żywo często rozmijają się z rzeczywistością. Wszystko dlatego, że zliczane są na oko. W rezultacie czasami statystyki uderzeń przedstawiane zaraz po zakończeniu pojedynku kompletnie rozmijają się z tymi publikowanymi kilka godzin później. Szczegóły w linku poniżej:

Analizy MMA – czym są?

Od dłuższego już czasu UFC pracowało nad rozwiązaniem tego problemu i wygląda na to, że już niebawem będziemy oglądać jego efekty.

Jak bowiem zdradzili podczas marketingowej imprezy Cannes Lions Dana White i szef WME-IMG Ari Emanuel, organizacja pracuje nad stworzeniem biznesu opartego na statystycznej bazie danych budowanej za pomocą umieszczenia czujników w rękawicach, na spodenkach i w hali.

Pracujemy nad wieloma statystykami.

– powiedział White.

Chcemy oglądać najlepsze nokauty, bo to idealne pod media społecznościowe.
Za pomocą wspomnianych czujników można mierzyć i liczyć niemal wszystko – liczbę celnych/niecelnych uderzeń, prędkość uderzeń, ich siłę i wiele innych. Wszystko to także na potrzeby prezentowania statystyk na żywo podczas transmisji.

Nowy system miałby także zastosowanie podczas treningów zawodników przed walkami, służąc ich promocji.

Zamierzamy zacząć tworzenie nagrań z tych rzeczy, którymi będzie można się dzielić razem z emotikonami.

– stwierdził Emanuel.

Za jakieś sześć miesięcy powinno być gotowe.

*****

Conor, Floyd, szlachcice, puryści i frajerzy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button