UFC

UFC pyta fanów, kto powinien być kolejnym rywalem Islama Makhacheva – wśród kandydatów Mateusz Gamrot

Wśród trzech kandydatów do walki z mistrzem wagi lekkiej Islamem Makhachevem pion marketingowy UFC wskazał Mateusza Gamrota.
W sobotę w wadze lekkiej UFC zostało zachowane status quo. W walce wieczoru gali UFC 294 w Abu Zabi kapitalnie dysponowany mistrz Islam Makhachev efektownie już w pierwszej rundzie znokautował Alexandra Volkanovskiego, po raz drugi broniąc tytuł.

Dagestańskiemu mistrzowi marzy się teraz podbój wagi półśredniej – chciałby walczyć ze zwycięzcą grudniowej konfrontacji Leona Edwardsa z Colbym Covingtonem – ale sternik UFC Dana White zdążył już zapowiedzieć, że zanim pójdzie po drugi pas, wcześniej musi jeszcze rok utrzymać ten w wadze lekkiej. Z kim zatem w trzeciej obronie tronu może zmierzyć się Islam Makhachev?
Pytanie to we wtorek zadała fanom organizacja UFC, publikując poniższy wpis w mediach społecznościowych, w którym zaproponowano trzech kandydatów na kolejną obronę dla dagestańskiego mistrza – byłego mistrza Charlesa Oliveirę, który wypadł z rewanżu na arabskiej gali z powodu rozcięcia łuku brwiowego, byłego tymczasowego mistrza Justina Gaethje, który efektownie wygrał dwie ostatniej walki, oraz… Mateusza Gamrota. Polak przebywał w Abu Zabi jako zawodnik rezerwowy do walki wieczoru, gdyby na ostatniej prostej jeden z jej bohaterów wypadł lub przestrzelił limit. Ponadto dodano jeszcze opcję: „inny”.

Islam Makhachev jak mantrę powtarza, że wyjdzie do każdego zaproponowanego mu przez Danę White’a zawodnika. Podkreśla, że nie jest jego pracą wybieranie sobie przeciwnika.

Z jego wypowiedzi da się jednak wywnioskować, że preferowałby nowe zestawienie z Justinem Gaethje, miast rewanżu z Charlesem Oliveirą, w którym do ugrania miałby znacznie mniej – a to z powodu zeszłorocznego dominującego nad Brazylijczykiem zwycięstwa.

Gdzie w mistrzowskiej układance plasuje się Mateusz Gamrot? Tego nie wiadomo. Po zwycięstwie z Rafaelem Fizievem kilka tygodni temu – drugim z rzędu – Polakowi marzyła się konfrontacja z Do Bronxem.

Ten sondaż jest zakończony (od 3 miesiące).

Mateusz Gamrot vs. Islam Makhachev - kto wygrałby?

Islam Makhachev
58.25%
Mateusz Gamrot
41.75%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button