UFC

„UFC powinno czasami przycisnąć zawodników” – Dustin Poirier miga się od walki z Beneilem Dariushem? Szybka reakcja „Diamentu”!

Menadżer Beneila Dariusha Ali Abdelaziz opowiedział o dalszych sportowych planach swojego zawodnika, w nieszczególnie zawoalowany sposób sugerując, że od walki z nim miga się Dustin Poirier.
Od kilku tygodni nad Wisłą zainteresowanie dalszymi sportowymi planami Beneila Dariusha mocno wzrosło. Wszystko dlatego, że sternik UFC Dana White stwierdził, że w najbliższym pojedynku najchętniej obejrzałby irańskiego Amerykanina naprzeciwko Mateusza Gamrota. Beneil Dariush szybko zresztą potwierdził pełną gotowość na starcie z Polakiem, choć jednocześnie przyznał, że najchętniej skrzyżowałby rękawice z Dustinem Poirierem.

Jak sytuacja wygląda dzisiaj? O to menadżera zawodnika, Aliego Abdelaziza, zapytał w najnowszym wywiadzie The Schmo.
– Wiem, że UFC próbowało zestawić Beneila z Dustinem Poirierem – powiedział egipski menadżer. – Muszę porozmawiać z Seanem Shelbym i UFC, bo gdy UFC chciało zestawić Khamzata z Gilbertem, doprowadziliśmy do tego. Uważam, że czasem UFC musi przycisnąć i zmusić gości do walki.

– Chandler? Nie sądzę, aby zasługiwał na walkę z Beneilem. Ma 2-2 w organizacji albo jakiś podobny bilans. Może 2-3. On też jest jednak jedną z opcji. Wiem, że czeka na Conora, Nate czeka na Conora, już nie wiem, kto czeka na kogo. Ale zróbmy to. Beneil zasługuje na dużą walkę.

– Jeśli nie Dustin, mógłby być Rafael Fiziev. Świetny zawodnik, którego bardzo szanuję, ale dopiero co przeszedł operację nosa. Justin (Gaethje) też miał operację nosa. Wszyscy są niedostępni. Beneil zasługuje na walkę i wierzę, że w kolejnej będzie się bił z Islamem o pas.

Czy oznacza to, że niewidziany jeszcze w akcji w 2022 roku – ostatni pojedynek stoczył w maju zeszłego roku, pokonując Tony’ego Fergusona – Beneil Dariush w tym roku do klatki nie wróci?– Sean (Shelby) robi, co może – odparł Ali. – Nie jest jednak w stanie zmusić gości do walki. Wszyscy trzymają swoich miejsc w rankingu. Nie podoba mi się ten ranking, bo wszyscy czekają. Beneil wygrał osiem walk z rzędu. Kiedy dostanie titleshot? Jak będzie miał 40-stkę? Ci wszyscy goście, którzy przegrywają, nie powinni odmawiać walk.

– Porozmawiamy jednak z UFC i znajdziemy rozwiązanie. Jak zawsze.

Na wypowiedzi te – najprawdopodobniej, bo wpis był lakoniczny – szybko odpowiedział Dustin Poirier, poddając je w wątpliwość.

Wspomniany Mateusz Gamrot także zapowiedział już gotowość na walkę z Beneilem Dariushem, ale problemem może okazać się termin. Nasz zawodnik celuje bowiem w powrót do oktagonu pod koniec roku – w listopadzie lub grudniu – podczas gdy Amerykanin garnie się do walki już teraz.
Na radarze Polaka jest też prowadzony także przez Aliego Abdelaziza Justin Gaethje – mocno wyzywany ostatnio do walki przez Rafaela Fizieva – ale zapytany o jego przyszłość, Egipcjanin wskazał na walkę z… Conorem McGregorem. Uważa, że Highlight nadaje się idealnie, aby raz na zawsze wykopać Irlandczyka ze sportu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button