UFC

„UFC obiecało mi z nim walkę na marzec” – Rafael Fiziev zdradził, z kim chcą go zestawić Dana White i spółka!

Rafael Fiziev zdradził, że UFC chce zestawić mu kolejną walkę na marzec - i ma już dla niego przygotowanego konkretnego przeciwnika!
Przygodę z UFC rozpoczął w 2019 roku od falstartu – w ledwie półtorej przegrał przez nokaut z Magomedem Mustafaevem – ale później Rafael Fiziev nabrał nie lada wiatru w żagle.

Obecnie reprezentujący Azerbejdżan 29-latek może pochwalić się serią aż sześciu zwycięstw, którymi zapewnił sobie awans na 6. miejsce w rankingu kategorii lekkiej. W pokonanym polu Ataman zostawiał między innymi Bobby’ego Greena, Brada Riddella czy ostatnio Rafaela dos Anjosa.

Od kilku miesięcy Rafael Fiziev garnie się do walki z byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej Justinem Gaethje i wygląda na to, że jego prośby zostaną niebawem wysłuchane. A przynajmniej na to wskazują jego wypowiedzi w wywiadzie, jakiego udzielił kanałowi Hardcore na YT.– Z zasady niczego nie ogłaszam, ale UFC obiecało mi, że w marcu będę walczył z Gaethje – zdradził Rafael. – UFC też chce tej walki, Dana White chce tej walki, więc powiedzieli mi, żebym był gotowy na marzec. Teraz czekamy tylko na kontrakt, żeby wszystko było oficjalnie. Na ten moment tak przedstawia się sytuacja.

Justin Gaethje nie był widziany w akcji od maja zeszłego roku, gdy w mistrzowskim starciu zmuszony był uznać wyższość Charlesa Oliveiry. Od kilku tygodni Amerykanin zapowiada, że do akcji chciałby powrócić na okoliczność marcowej gali UFC 286 w Londynie. Jako że w rajdzie po pas mistrzowski broni nie składa, jest gotowy na starcie z mocnymi, także mniej rozpoznawalnymi rywalami z czołówki – i wydaje się, że kryteria te spełnia Ataman.

– Jeśli UFC coś zmieni, będę w szoku – powiedział Fiziev. – Jeśli coś się tutaj zmieni, wykrzywię twarz w zdziwieniu i opublikuję nagranie, na którym powiem: „UFC, co jest? Co wy robicie?”.
W marcu Dana White i spółka organizują jednak dwie numerowane gale. 4 marca w Las Vegas odbędzie się UFC 285, a 18 marca w Londynie – UFC 286.

– Vegas czy Londyn – powiedział Fiziev. – Oto jest pytanie… Powiedzieli mi, że albo Vegas, albo Londyn. Tak albo tak. Początek marca albo 18 marca.

– Gaethje siedzi cicho, Abelaziz (menadżer Gaethje) czegoś tam próbował. Nadal próbuje, a Gaethje z jakiegoś powodu siedzi cicho. Zobaczymy. UFC tego chce, a gdy UFC czegoś chce, to tak się dzieje.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button