UFC Fight Night 136 największą galą w historii rosyjskiego MMA


Wygląda na to, że pierwsza w historii gala UFC zorganizowana w Rosji okazała się dużym sukcesem.

Nie wiadomo co prawda, ile UFC zainwestowało w organizację i promocję gali UFC Fight Night 136 (wyniki i relacja), która odbyła się na Stadionie Olimpijskim w Moskwie – pierwszej w historii organizacji w Rosji – ale pod względem frekwencji okazała się ona wielkim sukcesem.

Jak bowiem poinformowali organizatorzy, na trybunach zasiadło łącznie 22 603 fanów. Tym samym Amerykanie ustanowili rekord frekwencji w historii jakichkolwiek gal MMA zorganizowanych na terenie Rosji.

Ogłoszono też, że pod względem frekwencji była to piąta największa gala w historii UFC, ale najprawdopodobniej ktoś nie odrobił pracy domowej, bo jeśli wziąć pod uwagę oficjalne informacje podawane przez organizatorów, 22 603 fanów czyni moskiewską galę szóstą największą – za rekordowym UFC 193, a także UFC 129, UFC 198, UFC on FOX 14 oraz UFC 124.
Wpływy z bramki wyniosły $1.84 mln, co również wydaje się wynikiem bardzo przyzwoitym. Dla porównania, na galę w Krakowie zawitało 10 000. fanów, a wpływy z biletów osiągnęły $720 tys., podczas gdy galę w Gdańsku obejrzało 11 138 kibiców, przy wpływach z bramki na poziomie $677 tys.

*****

Rekordowy Jan Błachowicz po UFC w Moskwie


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *