UFC 257 z drugą najwyższą sprzedażą PPV w historii organizacji

Wedle nieoficjalnych doniesień, gala UFC 257 wykręciła drugi najlepszy wynik sprzedaży PPV w dziejach amerykańskiego giganta.

Namawiając do powrotu Khabiba Nurmagomedova w drodze do zeszłotygodniowej gali UFC 257 z Conorem McGregorem i Dustinem Poirierem w rolach głównych, sternik amerykańskiego giganta Dana White twierdził, że wstępne szacunki sprzedaży PPV wskazują na nowy rekord.

– Dane wskazują, że ta walka (McGregora) z Poirierem będzie większa niż twoja z Conorem pod kątem PPV – powiedział wówczas Dana do Khabiba. – Wyobraź sobie więc, co ty i Conor zrobilibyście w drugiej, kurwa, walce!
Okazuje się natomiast, że gala UFC 257 jednak nie zdystansowała rekordowej UFC 229, w ramach której Dagestański Orzeł stanął w szranki z Irlandczykiem. Tamto wydarzenie sprzedało 2,4 mln PPV.

Sprzedaż UFC 257 i tak okazała się jednak doskonała. Wedle nieoficjalnych doniesień Sports Business Journal, sprzedano bowiem 1,2 mln subksrypcji PPV na terenie Stanów Zjednoczonych oraz dodatkowe 400 tys. na świecie.

Przypomnijmy, że dotychczas drugą najlepszą pod względem sprzedaży PPV galą amerykańskiego giganta było UFC 202 z rewanżem Conora McGregora z Natem Diazem. Sprzedano wówczas łącznie 1,6 mln PPV. Wiele wskazuje więc na to, że sobotnie UFC 257 zostawi w tyle ten wynik.

Tm samym Irlandczyk może pochwalić się udziałem w czterech galach UFC z najwyższą sprzedażą PPV w dziejach organizacji.
1. UFC 229 – Khabib vs. McGregor – 2,4 mln
2. UFC 257 – Poirier vs. McGregor – 1,6 mln
3. UFC 202 – McGregor vs. Diaz II – 1,6 mln
4. UFC 196 – McGregor vs. Diaz – 1,3 mln
5. UFC 100 – Lesnar vs. Mir – 1,3 mln

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

W walce wieczoru sobotniej gali Conor McGregor przegrał przez nokaut w drugiej rundzie z Dustinem Poirierem. W co-main evencie wydarzenia debiutujący w oktagonie były mistrz Bellatora Michael Chandler znokautował w pierwszej odsłonie Dana Hookera.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply