Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Vegas: Song vs. Gutierrez

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Song vs. Gutierrez, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC Vegas: Song vs. Gutierrez rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 1:30 czasu polskiego od karty wstępnej w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 4:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

205 lb: Khalil Rountree Jr. (12-5) vs. Anthony Smith (37-18)

Kursy bukmacherskie: Khalil Rountree Jr. vs. Anthony Smith 1.44 – 2.79


Bartłomiej Stachura: sprawa nie wydaje się tutaj szczególnie skomplikowana. Otóż, czeka nas konfrontacja stójkowicza w osobie Khalila Rountree z grapplerem w osobie Anthony’ego Smitha. Nie sądzę, aby na nogach Lwie Serce miał wiele do powiedzenia, ale też nie sądzę, aby Rountree przetrwał kulanki ze Smithem.

Przewagi szybkości i mocy po stronie Khalila powinny być bardzo wyraźne. Najgroźniejszą bronią Rountree będą tutaj oczywiście lowkingi. Po tylu latach bojów nogi Smitha nie są już zdolne do przyjmowania niskich kopnięć. Dwa, trzy ze strony Rountree i Lwie Serce będzie miał problemy.

Smith to oczywiście znacznie bardziej doświadczony zawodnik, który wojował ze znacznie mocniejszymi rywalami, ale pokuszę się o tezę, że jego ogromne doświadczenie przeszło już w fazę wypalenia – tj. brak mu zarówno motywacji, jak i determinacji, a ciało jest już porozbijane. Teoretycznie Anthony może liczyć na to, że Rountree wystrzela się i opadnie z sił – a to jak najbardziej możliwe! – ale problem w tym, że… Lwie Serce nie ma za sobą pełnego obozu przygotowawczego! Wchodzi tu w końcu na zastępstwo. Jeśli zatem nawet będzie miał zasobniejszy w paliwo bak, to przewaga ta nie będzie wyraźna.
Defensywa Rountree przed obaleniami elitarna absolutnie nie jest, ale… Smith to nie jest wyborny zapaśnik. Spodziewam się, że szybkość, dynamika i siła Khalila pozwolą mu utrzymać walkę na nogach, a to prowadzi mnie do konkluzji, że…

Zwycięzca: Khalil Rountree Jr. przez (T)KO

135 lb: Yadong Song (20-7-1) vs. Chris Gutierrez (20-4-2)

Kursy bukmacherskie: Yadong Song vs. Chris Gutierrez 1.25 – 3.96


Bartłomiej Stachura: Chris Gutierrez to naprawdę solidny zawodnik. Dość powiedzieć, że bilans jego walk pod sztandarem UFC wynosi 8-2-1.

Amerykanin to niemal wyłącznie uderzacz, który słynie z atomowych lowkingów. Jest jednym z bardzo nielicznych zawodników UFC, który może pochwalić się zwycięstwem przez niskie kopnięcia. Ponadto Gutierrez lekko hasa na nogach, czai się na kontry, nie stronie od mieszania ustawień klasycznego z odwrotnym.

Czy może pokonać Yadonga Songa? Może. Jak najbardziej może zmasakrować wykroczną nogę Chińczyka lowkingami albo ściąć go jakimś kontruderzeniem.

Rzecz jednak w tym, że przewaga mocy w pięściach będzie zdecydowanie należała do Yadonga Songa. Zresztą ręce Chińczyka nie tylko wiele ważą, ale też są niezwykle szybkie, szczególnie w półdystansie.

Jak Chińczyk poradzi sobie z lowkingami Gutierreza? Otóż, jak wspomniałem, Amerykanin jest naprawdę sprawny w tym obszarze, ale… Nie zapominajmy, że Yadong Song ma już pewne doświadczenie w kontrowaniu niskich kopnięć, vide poniższy nokaut na Alejandro Perezie.

Mający doświadczenie z walk ze znacznie mocniejszymi rywalami Song powinien też przeważać pod kątem walki na chwyty. Jeśli zatem z jakiegokolwiek powodu nie będzie układała mu się szermierka na pięści i kopnięcia, może poszukać obalenia. Z góry powinien co najmniej – co najmniej! – skontrolować Gutierreza.Podsumowując, trudno nie faworyzować tutaj Songa, choć lekceważyć Gutierreza nie sposób. Jego lowkingi to nie przelewki.

Zwycięzca: Yadong Song przez (T)KO

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Song - Gutierrez
1.25 - 3.96

Song
Smith - Rountree
2.79 - 1.44

Rountree
Haqparast - Mullarkey
1.47 - 2.53

Haqparast
Elliott - Sumudaerji
1.67 - 2.10

Elliott
Park - Muniz
1.52 - 2.40

Park
Kenan - Jousset
2.18 - 1.62

Jousset
Park - Ross
1.15 - 4.86

Park
Garcia - Costa
3.09 - 1.33

Costa
Santos - Egger
1.57 - 2.28

Santos
Taira - Hernandez
1.15 - 4.86

Taira
Amanda -Alencar
1.60 - 2.22

Amanda
Ostatnia gala5-7
Łącznie2942-1592
Poprawne64,88%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button