Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Vegas: Luque vs. RDA

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: RDA vs. Luque, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC Vegas: RDA vs. Luque rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 01:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

205 lb: Khalil Rountree (11-5) vs. Chris Daukaus (12-6)

Kursy bukmacherskie: Khalil Rountree vs. Chris Daukaus 1.50 – 2.45


Bartłomiej Stachura: dla Chrisa Daukausa będzie to debiutancki występ w kategorii półciężkiej UFC. Trzy poprzednie walki przegrywał przez nokauty w pierwszych rundach. Khalil Rountree jest w zupełnie innym momencie swojej kariery, bo trzy ostatnie pojedynki kończył z tarczą.

W wadze ciężkiej Daukaus – jako mały ciężki – wyróżniał się mobilnością i szybkością. Tutaj tego atutu miał nie będzie. Pod kątem dynamiki karty zdecydowanie rozdawać powinien zrywny jak skurczybyk Khalil Rountree. Nie wróży to najlepiej Daukausowi. W stójce będzie igrał z ogniem.

Niewykluczone, że Chris spróbuje tutaj zapasów i gry parterowej, ale mam poważne wątpliwości, czy będzie w stanie przewracać Khalila. W obszarze stójkowym faworyzuję natomiast Rountree. Skoro jak równy z równym wymieniał się ciosami z Jacobym – a zaryzykowałbym nawet tezę, że na ogromnym zmęczeniu trafiał mocniej – to tym bardziej powinien czynić to z Daukausem.

Zwycięzca: Khalil Rountree przez (T)KO

145 lb: Cub Swanson (28-13) vs. Hakeem Dawodu (13-3-1)

Kursy bukmacherskie: Cub Swanson vs. Hakeem Dawodu 2.96 – 1.40


Bartłomiej Stachura: napisałbym, że jest to konfrontacja młodości z doświadczeniem, ale o ile rzeczywiście 39-letni już Cub Swanson jak najbardziej może reprezentować doświadczenie, to czy mający na karku 32 lata Hakeem Dawodu nadal jest młodzieniaszkiem? Nie do końca.

Tym niemniej, Kanadyjczyk pod kątem bitewnego przebiegu jest znacznie młodszym zawodnikiem. Niewykluczone, że najlepsze lata ma nadal przed sobą. To przede wszystkim dobrze poukładany technicznie uderzacz, który lubi atakować w krótkich kombinacjach i nie stroni od poszukiwania kontr. Nigdy w karierze nie przegrał co prawda przez nokaut, ale tytanu w szczęce zdecydowanie nie ma. Nie raz, nie dwa tańczył już w oktagonie UFC po ciosach. Dlatego margines błędu, na jaki może pozwolić sobie w stójce, jest niewielki.

Cub Swanson? Prawdopodobnie przyszły członek Hall of Fame. Będzie zdecydowanie górował nad rywalem pod kątem doświadczenia, a zaryzykowałbym też tezę, że jest mocniejszy w walce na chwyty. Wątpię natomiast, aby Amerykanin był w stanie przenosić walkę do parteru, utrzymując Dawodu na plecach.

Co może zatem wydarzyć się w stójce? Swanson to sprawny bokser, ale Dawodu nie tylko górował będzie nad nim pod kątem gabarytów ale także pod względem szybkości. Nie wykluczam scenariusza, w którym Amerykanin łapie Kanadyjczyka na jakąś kontrę, fundując mu pierwszą w karierze porażkę przez nokaut, ale… Dawodu kopie sprawnie i mocno, a Swanson nie jest ani tytanem w aspekcie defensywy przed lowkingami, ani też middlekickami. Kanadyjczyk jest młodszy, szybszy, posiada bogaty arsenał stójkowy, prawdopodobnie górował będzie też pod kątem kondycji. Innymi słowy…

Zwycięzca: Hakeem Dawodu przez decyzję

170 lb: Vicente Luque (21-9-1) vs. Rafael dos Anjos (32-14)

Kursy bukmacherskie: Vicente Luque vs. Rafael dos Anjos 1.90 – 1.90


Bartłomiej Stachura: Vicente Luque będzie miał tutaj przewagę gabarytów oraz mocy w pięściach i kopnięciach. To zawodnik, który wyróżnia się fantastycznym lewym sierpem – zarówno w kontrze, jak i przy inicjowaniu ataków – atomowymi lowkingami oraz frontalnymi duszeniami w kontrach na próby zapaśnicze.

Rzecz jednak w tym, że Luque jest też zawodnikiem z dziurawą defensywą stójkową, który ma za sobą liczne wojny. Dość powiedzieć, że Geoff Neal zafundował mu krwawienie z mózgu, które mogło nawet przekreślić karierę Brazylijczyka. Jak uraz ten wpłynie na odporność Luque? Jak wpłynie na gotowość przezeń do przyjmowania ciosów?

Rafael dos Anjos ma już na karku prawie 39 lat. Jest starszy od Luque o siedem wiosen. Lepszy już nie będzie. Znajduje się na ostatniej prostej swojej kariery. To nadal zawodnik bardzo solidny w każdym elemencie oktagonowego rzemiosła. Co jednak być może ważniejsze, nadal trzyma cios i posiada żelazne płuca – a to bardzo cenne atuty na okoliczność walki z Vicente Luque.

RDA jest też zawodnikiem wszechstronniejszym, który jak najbardziej może poszukać tutaj obaleń i walki z góry – choć oczywiście musi uważać na kontrujące duszenia krajana.

Prędzej czy później dos Anjosa dopadnie widoczny regres, ale brakuje nadal przesłanek, które sugerowałyby, że dojdzie do niego już w starciu z Luque. Jak mówię, więcej znaków zapytania mam względem zdrowia Vicente niż Rafaela.

Nie spadnę z krzesła, jeśli Luque ustrzeli dos Anjosa jakimś lewym sierpem, czy – w mniej realnym scenariuszu – złapie w jakieś duszenie, ale w roli minimalnego faworyta widzę jednak byłego mistrza wagi lekkiej. Spodziewam się, że wszechstronność RDA – tj. zagrożenie zapaśnicze, jakie wniesie do oktagonu – otworzy mu wiele furtek w stójce.

Zwycięzca: Rafael dos Anjos przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Luque - RDA
1.90 - 1.90

RDA
Swanson - Dawodu
2.96 - 1.40

Dawodu
Rountree - Daukaus
1.50 - 2.45

Rountree
Viana - Lucindo
2.45 - 1.50

Lucindo
Nchukwi - Dobson
1.68 - 2.08

Nchukwi
Fremd - Pickett
1.25 - 3.63

Fremd
McGhee - Buys
1.25 - 3.63

McGhee
McKinney - Breeden
1.30 - 3.27

McKinney
Marshall - Dulgarian
1.54 - 2.35

Marshall
Parisian - Buday
2.76 - 1.45

Buday
Ruiz - Amorim
2.85 - 1.38

Amorim
Blackshear - Johnson
1.32 - 3.15

Blackshear
Miller - Santos
2.22 - 1.60

Santos
Ostatnia gala9-3
Łącznie2827-1549
Poprawne64,60 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button