Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Vegas: Barboza vs. Murphy

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Barboza vs. Murphy, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100 ZŁ KAŻDY. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC Vegas: Barboza vs. Murphy rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego od karty wstępnej w aplikacji UFC Fight Pass. Początek karty głównej od 1:00 na Polsat Sport 1 oraz UFC Fight Pass.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

170 lb: Khaos Williams (14-3) vs. Carlston Harris (19-5)

Kursy bukmacherskie: Khaos Williams vs. Carloston Harris 1.76 – 2.07


Bartłomiej Stachura: pomimo iż Carlston Harris posiada dobre gabaryty i lebiegą stójkowym nie jest – a zaryzykowałbym nawet tezę, że posiada w obszarze kickbokserskim bogatszy wachlarz technik – to jednak różnica siły ognia na korzyść Khaosa Williamsa sprawia, że postrzegam to starcie mimo wszystko w charakterze konfrontacji stójkowicza z grapplerem. Nie jest to jednak łatwa do wytypowania walka.

Absolutnie nie wykluczam tutaj wiktorii Harrisa. Taktyczną stójką – bardzo uważną w defensywie! – zapasami oraz parterem może ugrać tutaj zwycięstwo. Jest naprawdę sprawny pod kątem wszelkiego rodzaju duszeń, zwłaszcza frontalnych.

Problemem Williamsa może okazać się bitewna rdza. To zawodnik, który toczy od pewnego czasu jedną walkę na rok. Teraz powraca właśnie po 12-miesięcznej przerwie.

Z drugiej zaś strony kilka aspektów przemawia jednak za Amerykaninem. Po pierwsze – jest o siedem lat młodszy od prawie 37-letniego już reprezentanta Gujany. Po drugie – jego defensywa zapaśnicza stoi na niezłym poziomie. Jej skuteczność wynosi 80%. Owszem, czasami zapomina się w atakach, co naraża go na obalenia, ale… I wreszcie po trzecie – Williams jeszcze nigdy w karierze nie przegrał przez poddanie.

Bez przekonania stawiam zatem na wiktorię Amerykanina. Utrzyma walkę na nogach wystarczająco długo, aby znokautować Harrisa albo uzyskać w ten sposób uznanie w oczach sędziów punktowych.

Zwycięzca: Khaos Williams przez (T)KO

145 lb: Edson Barboza (24-11) vs. Lerone Murphy (13-0-1)

Kursy bukmacherskie: Edson Barboza vs. Lerone Murphy 2.19 – 1.68


Bartłomiej Stachura: pojedynek spod znaku zmiany warty – zaprawiony w bojach, 38-letni już Edson Barboza powalczy o zachowanie 12. miejsca w rankingu przed zakusami młodszego o sześć lat Lerone’a Murphy’ego. Walka ta zapowiada się bardzo ciekawie, bo obaj zawodnicy są przede wszystkim uderzaczami, choć walczą nieco inaczej.

Brytyjczyk to potrafiący walczyć z obu ustawień mańkut. Dysponuje co prawda bardzo mocnymi lowkingami, ale jest to jednak przede wszystkim bardzo sprawny bokser ze smykałką do kontruderzeń. Brazylijczyk to oczywiście elitarny kickbokser. Na przestrzeni lat mocno oczywiście poprawił swój boks – uwielbia atakować doły – ale najwięcej spustoszenia sieje nogami, atakując nimi na wszystkich poziomach.

Murphy jest na papierze wszechstronniejszym zawodnikiem, bo okolicznościowo zdarza mu się pójść po obalenia. Mam jednak wątpliwości, czy jego zapasy są na tyle dobre, aby przełamać w tym obszarze – szczególnie w limicie wagi piórkowej – Edsona Barbozę.

Jak zatem toczyć może się szermierka stójkowa? Tutaj robi się ciekawie… Uniósłbym jednak brew, gdyby Murphy wygrał z Barbozą wojnę na lowkingi, skoro przegrał ją nawet Justin Gaethje. Dystans kickbokserski – z uwagi na bogaty wachlarz kopnięć – powinien oczywiście na papierze faworyzować Brazylijczyka. W półdystansie Murphy ze swoim precyzyjnym i sprawnym technicznie boksem będzie jednak bardzo groźny. W sukurs Barbozie mogą w takich sytuacjach przyjść kontrujące kolana, z którym przecież słynie.

Brytyjczyk będzie oczywiście miał po swojej stronie młodość, odporność, ale… Jasny gwint, wydaje mi się, że pod kątem szybkościowym leciwy już Edson nadal będzie rozdawał karty! Przyznam, że Brazylijczyk zaimponował mi – nie po raz pierwszy – w konfrontacji z Sodiqiem Yusuffem. Przetrwał wielkie lanie, a potem wrócił do gry, prezentując też solidną kondycję. Po jego stronie będą też gabaryty.

Jestem bardzo daleki od skreślania Brytyjczyka – ta jego smykałka do kontruderzeń robi wrażenie – ale jeśli przyjąć, że pojedynek ten toczył będzie się przede wszystkim na nogach – a tak prognozuję – to jednak minimalnie więcej szans na zwycięstwo daję brazylijskiemu weteranowi. Myślę, że schaby będą grane.

Zwycięzca: Edson Barboza przez (T)KO

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Barboza - Murphy
2.19 - 1.68

Barboza
Williams - Harris
1.76 - 2.07

Williams
Gorimbo - Brahimaj
1.67 - 2.21

Gorimbo
Yanez - Salvador
1.25 - 4.00

Yanez
Pinheiro - Hill
2.21 - 1.67

Hill
Sy - Tokkos
1.20 - 4.65

Sy
Martinez - Nolan
4.50 - 1.21

Nolan
Vidal - Gatto
3.80 - 1.27

Gatto
Magomedov - Alves
1.32 - 3.40

Magomedov
Rodriguez - Carnelossi
1.43 - 2.87

Rodriguez
Alatengheili - Rodrigues
2.28 - 1.63

Rodrigues
Demopoulos - Ducote
3.70 - 1.32

Ducote
Ostatnia gala8-4
Łącznie3090-1665
Poprawne64,98%

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button