Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Vegas: Allen vs. Craig

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Allen vs. Craig, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC Vegas: Allen vs. Craig rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu polskiego od karty wstępnej w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 23:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

170 lb: Jake Matthews (19-6) vs. Michael Morales (15-0)

Kursy bukmacherskie: Jake Matthews vs. Michael Morales 3.15 – 1.32


Bartłomiej Stachura: Jake Matthews będzie zdecydowanie górował nad Michaelem Moralesem pod kątem doświadczenia – wojuje w UFC od prawie dekady, podczas gdy dla Ekwadorczyka będzie to dopiero czwarty występ w oktagonie amerykańskiego giganta – ale… Trudno nie widzieć tutaj 25-latka w roli faworyta.

Morales będzie miał po swojej stronie zdecydowaną przewagę zasięgu ramion – aż o 18 centymetrów – a i pod kątem szybkości powinien rozdawać karty. To zawodnik ze zwierzęcą zwinnością i dynamiką. Ciosy proste Ekwadorczyka oraz zróżnicowane kopnięcia mogą stanowić nie lada problem dla Australijczyka.
Matthews jak najbardziej może poszukać tutaj obaleń – to wszechstronniejszy zawodnik – ale problem w tym, że defensywa zapaśnicza młodziana stoi na elitarnym poziomie. Nie dość, że doskonale utrzymuje balans, to jest też piekielnie silny.

Owszem, jak wspomniałem, Matthews to doświadczony zawodnik, który z niejednego pieca chleb już jadł, ale jeśli popatrzeć na jego zwycięstwa w UFC, to w ostatnich latach ze świecą szukać tam mocnych rywali.

Innymi słowy…

Zwycięzca: Michael Morales przez (T)KO

185 lb: Brendan Allen (22-5) vs. Paul Craig (17-6-1)

Kursy bukmacherskie: Brendan Allen vs. Paul Craig 1.23 – 4.17


Bartłomiej Stachura: wszyscy liczymy chyba tutaj na mocne kulanki, bo w obszarze walki na chwyty obaj zawodnicy są doskonali – choć oczywiście zupełnie inni. Brendan Allen preferuje pracę z góry, kontrolując rywali, rozbijając i czając się na zajście im za plecy, skąd ekspercko kończy pojedynki duszeniami. Dość powiedzieć, że aż 10 zwycięstw z łącznie 22 w zawodowej karierze odniósł właśnie przez RNC.

Z kolei Paul Craig czuje się jak ryba w wodzie w walce z pleców. Nie stroni od prób wciągania rywali do gardy, jeśli nie zdoła ich przewrócić. Jego koronną techniką jest oczywiście trójkąt. Aż 8 z 17 wiktorii Szkota to zasługa trójkąta nogami.

Jak zapowiada się walka? Otóż, trudno nie widzieć tutaj Amerykanina w roli faworyta. Przede wszystkim z uwagi na jego przewagi stójkową oraz zapaśniczą. Wydaje się, że także w parterze – jeśli znajdzie się na górze – powinien sobie poradzić, ale tam lekceważyć Craiga absolutnie nie sposób. Szkot potrzebuje dosłownie odrobiny przestrzeni i milisekundy nieuwagi rywala, aby zaatakować trójkątem.

W szermierce na pięści i kopnięcia całkowicie Allena nie skreślam, bo będzie miał po swojej stronie przewagą gabarytów – wojował przez lata w wadze półciężkiej – a ostatnio Allen nie radził sobie w stójce z grapplerem Munizem, ale… Amerykaninowi oddać trzeba, że jest nieźle poukładany kickboksersko, składa krótkie, ostre kombinacje, w które wplata kopnięcia. Będzie rozdawał karty na nogach.Z uwagi zaś na przewagę zapaśniczą spodziewam się, że to właśnie Allen decydował będzie o płaszczyźnie, w której toczona będzie walka.

Nie odbieram szans Craigowi – w parterze naprawdę może coś wyczarować – ale trudno jednak nie faworyzować tutaj młodszego o osiem lat Allena, który jest lepszym stójkowiczem i zapaśnikiem oraz bardzo sprawnym grapplerem.

Zwycięzca: Brendan Allen przez poddanie

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Allen - Craig
1.23 - 4.17

Allen
Morales - Matthews
1.32 - 3.15

Morales
Leavitt - Hooper
2.53 - 1.47

Hooper
Talbott - Aguirre
1.10 - 6.02

Talbott
Pinheiro - Ribas
2.90 - 1.37

Ribas
Medic - Orolbai
2.13 - 1.65

Orolbai
Pearce - Brito
1.77 - 1.96

Pearce
Anheliger - Johnson
2.53 - 1.47

Johnson
Duncan - Tiuliulin
1.18 - 4.39

Duncan
Parkin - Machado
1.25 - 3.63

Parkin
Saragih - Alexander
4.39 - 1.18

Alexander
Pudilova - Perez
2.45 - 1.55

Perez
Ogden - Motta
2.01 - 1.73

Motta
Johnson - Estevam
2.10 - 1.67

Estevam
Ostatnia gala9-3
Łącznie2927-1583
Poprawne64,90 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button