UFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Singapur: Maia vs. Askren

Analizy i typowanie wszystkich walk karty głównej gali UFC on ESPN+ 20: Maia vs. Askren, która odbędzie się w Singapurze.

Transmisja z gali UFC on ESPN+ 20 rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass. Od godziny 14:00 transmisja karty głównej na kanale Polsat Sport Fight.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.
170 lbs: Muslim Salikhov (15-2) vs. Laureano Staropoli (9-1)

Bartłomiej Stachura: Muslim Salikhov to znacznie groźniejszy snajper. Wywiera presję, czai się na rozstrzygające uderzenia czy kopnięcia, często obrotowe. Scenariusz, w którym z czasem rozczytuje Larueano Staropoliego – agresywnego i w swoich poczynaniach czasami chaotycznego – ubijając Argentyńczyka jakąś kontrą, jest ze wszech miar realny.

Staropoli to jednak świeża krew. Solidny kickboxing, wysoka aktywność, twardy charakter, mocna szczęka i solidna kondycja. Zmusi Salikhova do wytężonej pracy, prawdopodobnie nawet do walki ze wstecznego. Umiłowanie Argentyńczyka do atakowania kombinacjami może co prawda skończyć się dla niego nokautem, jeśli Rosjanin wstrzeli się między jego uderzenia, ale… Zajedzie Salikhova. Może przegra pierwszą rundę, ale wygra dwie kolejne.

Zwycięzca: Laureano Staropoli przez decyzję

265 lbs: Ciryl Gane (4-0) vs. Dontale Mayes (7-2)

Bartłomiej Stachura: Ciryl Gane to znacznie lepiej poukładany technicznie uderzacz, który posiada bogatszy arsenał i przewagę szybkości oraz mobilności. W stójce powinien zatem przeważać w konfrontacji z Dontalem Mayesem, choć… Amerykanin jest całkiem sprawny jak na swoje gabaryty. Walczy z nisko opuszczonymi rękami, jest ruchliwy.

Nie odbieram mu całkowicie szans na zwycięstwo, bo Gane posiada ryzykowny nawyk w obronie – lubi odchylać się na wstecznym, trzymając ręce nisko. W debiucie kilka ciosów przeciętnego grapplera w osobie Raphaela Pessoy śmignęło mu tuż przed głową. Kto wie zatem, czy Mayes nie zdoła jednak usadzić Francuza jakąś kombinacją 1-2, które uwielbia.

Tym niemniej, Amerykanin w każdy niemal cios wkłada maksymalną moc. Próbuje urwać głowę. Szybciej się męczy, jest wolniejszy. W starciu z grapplerem Ricardo Praselem zainkasował sporo lowkingów – a Ciryl Gane kopie znacznie lepiej – mocniej i szybciej.

Francuz wygra przez nokaut w drugiej rundzie.

Zwycięzca: Ciryl Gane przez (T)KO

155 lbs: Beneil Dariush (16-4-1) vs. Frank Camacho (22-7)

Bartłomiej Stachura: Beneil Dariush jest już cieniem samego siebie sprzed kilku lat. Z agresywnie nastawionego, nieustannie nacierającego zawodnika z solidnym jabem, morderczymi kopnięciami na korpus, świetnym klinczem i kapitalnym parterem zostało po nokautach zafundowanych mu przez Edsona Barbozę i Alexandra Hernandeza niewiele. Przede wszystkim w stójce, gdzie jest zagubiony i niepewny. Nie chce już przyjmować uderzeń, a to odbija się na jego poczynaniach.

Dlatego nawet mi brew nie drgnie, jeśli nieźle poukładany kickboksersko Frank Camacho, który do swojej rzeźniczej dotychczas gry w oktagonie wprowadził ostatnio – w walce z Nickiem Heinem – sporo wyrachowania, wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko. Jego atomowe middlekicki, ciosy na korpus czy śliczne kombinacje – także w kontrze – mogą wystarczyć na Dariusha. Warto przypomnieć też, że posiada on solidne judo, które może mu się bardzo przydać przy obronie obaleń.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Jestem zatem bardzo, bardzo daleki od skreślania Camacho, z zainteresowaniem przyglądając się kursom bukmacherskim.

Ostatecznie zatem… Tak, nie wykluczam co prawda, że niechęć Dariusha do wymian kickbokserskich może okazać się dla niego zbawienna w tej walce, a jedno li tylko obalenie może wystarczyć mu do poskręcania Camacho, ale… Frank w wersji 2.0 – tej wyrachowanej – nie popełni błędu Dobera, który rozbijał Dariusha w pył, ale nie potrafił utrzymać dystansu, wpadając w klincz, co okazało się początkiem jego końca. Wygra przez nokaut w drugiej lub trzeciej rundzie lub też decyzją sędziowską, utrzymując walkę na nogach, gdzie będzie skuteczniejszy.

Zwycięzca: Frank Camacho przez decyzję

155 lbs: Michael Johnson (19-14) vs. Stevie Ray (22-9)

Bartłomiej Stachura: Powracający do kategorii lekkie Michael Johnson będzie miał po swojej stronie zdecydowaną przewagę szybkościową, a jego stójkowa defensywa w potyczce z Joshem Emmettem – pomimo ciężkiego nokautu – nie wyglądała źle. Był bardziej wyrachowany niż zwykle, staranniej dobierając chwile do ataku i lepiej pracując na nogach.

Stevie Ray nie prezentuje się dobrze już od dawna. Nokaut z rąk grapplera Leonardo Santosa nie wróży mu dobrze przed konfrontacją z Michaelem Johnsonem. Obaj oczywiście powracają po ciężkich nokautach, ale przewagi szybkościowa i pięściarska Amerykanina okażą się decydujące.

Nie wykluczam nokautu autorstwa Johnsona w pierwszej rundzie, ale za bardziej prawdopodobny scenariusz uważam ten, w którym Amerykanin utrzymuje walkę na górze, tam zwyciężając co najmniej dwie – najpewniej dwie pierwsze – rundy, unikając jednocześnie okolicznościowych ciągotek zapaśniczych Szkota.

Zwycięzca: Michael Johnson przez decyzję
170 lbs: Demian Maia (27-9) vs. Ben Askren (19-1)

Bartłomiej Stachura: Do szczegółowej analizy technicznej wraz z uzasadnieniem typu zapraszam tutaj.

Zwycięzca: Ben Askren przez decyzję
PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Maia - Askren
2.40 - 1.50

Askren
Ray - Johnson
3.00 - 1.35

Johnson
Camacho - Dariush
2.35 - 1.52

Camacho
Mayes - Gane
3.30 - 1.29

Gane
Staropoli - Salikhov
2.30 - 1.57

Staropoli
Yoder - Markos
2.05 - 1.71

Markos
White - Fiziev
2.50 - 1.47

Fiziev
Barzola - Evloev
2.50 - 1.47

Evloev
Greene - Pavlovich
2.85 - 1.37

Pavlovich
Lookhboonmee - Albu
1.68 - 2.05

Lookhboonmee
Pessoa - Hughes
2.80 - 1.39

Hughes
Ostatnia gala7-5
Łącznie1621-909
Poprawne64,07 %

*****

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button