Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Noche: Grasso vs. Shevchenko 2

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Noche: Grasso vs. Shevchenko 2, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC Noche: Grasso vs. Shevchenko 2 rozpocznie się w nocy o godzinie 01:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 4:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

170 lb: Kevin Holland (25-9) vs. Jack Della Maddalena (15-2)

Kursy bukmacherskie: Kevin Holland vs. Jack Della Maddalena 2.12 – 1.72


Bartłomiej Stachura: zdecydowanie najciekawsze starcie wieczoru. Obaj zawodnicy specjalizują się w szermierce na pięści i kopnięcia, nieszczególnie w oktagonie kalkulując, co zwiastuje srogi pojedynek.

Na ogólnym poziomie sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana – o wyniki tej walki zaważy dystans, w jakim się ona rozegra. Dysponujący bajecznymi wręcz warunkami fizycznymi jak na wagę półśrednią Kevin Holland posiada szereg długodystansowych broni, które czynią go piekielnie niebezpiecznym w dystansie kickbokserskim. Jack Della Maddalena to z kolei specjalista od szermierki na pięści, który w półdystansie czuje się jak ryba w wodzie – składa śliczne kombinacje, ochoczo polując też na korpus przeciwników.

Spodziewam się zatem, że Amerykanin spróbuje utrzymać Australijczyka na dystans, stamtąd kąsając go długimi prostymi i kopnięciami, podczas gdy JDM będzie przedzierał się do półdystansu, tam poszukując rozstrzygających kombinacji. Czyj plan na walkę się sprawdzi?

Holland będzie tutaj prawdopodobnie szybszym zawodnikiem. Uderza bardzo mocno. Ma smykałkę do kontruderzeń. Jack Della Maddalena nie jest natomiast zawodnikiem z najszczelniejszą defensywą. Idzie w półdystansie ogniem piekielnym, a to oznacza, że czasami może się poparzyć – dłuższe kombinacje w pewnym stopniu narażają go na kontruderzenia. Nie spadnie mi szczęka na podłogę, jeśli Amerykanin zdoła ustrzelić Australijczyka.

Zresztą scenariusz, w którym doświadczony – co też ma znaczenie – Holland utrzymuje długimi fragmentami dystans, będąc skuteczniejszym w płaszczyźnie kickbokserskiej, jest także realny.

Obaj zawodnicy są natomiast bardzo odporni na uderzenia, choć Holland ma na koncie więcej wojen. Kondycja? Amerykaninowi niczego zarzucić w tym obszarze nie można – szczególnie jeśli walka toczy się tylko w stójce, czego się tutaj spodziewam – a i Australijczyk w ostatniej walce (niemającej żadnego znaczenia w kontekście tej) wypadł pod tym kątem naprawdę przyzwoicie. Jak wspomniałem, nie sądzę, aby którykolwiek zawodnik poszukał tutaj sprowadzenia.

A zatem – australijski bokser czy amerykański kickbokser? Otóż, minimalnie skłaniam się w kierunku Jacka Delli Maddaleny. Dlaczego? Niby oktagon będzie tutaj duży – korzystny dla Amerykanina – ale Kevin Holland nie jest typem zawodnika, który orbitowałby wściekle do boków. Nie – na ogrodzeniu czuje się względnie pewnie. Rzecz natomiast w tym, że ta właśnie przestrzeń przy siatce to absolutne królestwo Jacka Delli Maddaleny.

Zwycięzca: Jack Della Maddalena przez decyzję

125 lb: Alexa Grasso (16-3) vs. Valentina Shevchenko (23-4)

Kursy bukmacherskie: Alexa Grasso vs. Valentina Shevchenko 2.41 – 1.57


Bartłomiej Stachura: pierwsza walka była bardzo wyrównana. Shevchenko była skuteczniejsza w dystansie kickbokserskim, ale w półdystansie inkasowała znacznie mocniejsze uderzenia. Ratowała się – z powodzeniem – zapasami. Jak będzie w rewanżu?

Wiadomo, na dwoje babka wróżyła, ale… Mam jednak wrażenie, że Valentina odrobinę się już wypaliła, czego dowodem jej dwa ostatnie występy. W szermierce na pięści Alexa jest znacznie sprawniejsza. Kirgizka będzie zatem ponownie musiała trzymać dystans kickbokserski i z niego razić Meksykankę kopnięciami, albo też szukać zapasów. Nie wykluczam, że tym razem zdoła to uczynić, ale… Młodsza, groźniejsza pod kątem smykałki do skończeń – zarówno w stójce, jak i w parterze – Grasso wygra. Wywrze presję, zmuszając Shevchenko do męczącej walki ze wstecznego.

Zwycięzca: Alexa Grasso przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Grasso - Shevchenko
2.41 - 1.57

Grasso
Holland - Maddalena
2.21 - 1.72

Maddalena
Rosas Jr. - Mitchell
1.12 - 5.48

Rosas Jr.
Zellhuber - Giagos
1.33 - 3.09

Zellhuber
Padilla - Nelson
1.37 - 2.90

Padilla
Godinez - Reed
1.20 - 4.13

Godinez
Kopylov - Fremd
1.27 - 3.47

Kopylov
Chairez - Lacerda
1.40 - 2.77

Chairez
Cortez - Jasudavicius
1.80 - 1.92

Cortez
Campbell - Reyes
1.22 - 3.91

Campbell
Knutsson - Mann
1.16 - 4.69

Knutsson
Ostatnia gala9-3
Łącznie2876-1561
Poprawne64,81 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button