Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Londyn: Aspinall vs. Tybura

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Londyn: Aspinall vs. Tybura, która odbędzie się w stolicy Anglii.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC Londyn: Aspinall vs. Tybura rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 21:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.
Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

155 lb: Jai Herbert (12-4-1) vs. Fares Ziam (13-4)

Kursy bukmacherskie: Jai Herbert vs. Fares Ziam 2.22 – 1.60


Bartłomiej Stachura: obaj zawodnicy posiadają fantastyczne warunki fizyczne, ale pod kątem techniki stójkowej zdecydowanie wyżej cenię Faresa Ziama. Francuz udowadnia, że rozwija się z walki na walkę, z każdą prezentując się coraz lepiej – pomijając może przystanek, jaki urządził sobie z Terrencem McKinneyem.

Ziam może jednak rozdawać karty nie tylko w stójce, gdzie znacznie lepiej korzysta z fantastycznego zasięgu aniżeli Herbert – udowodnił też bowiem, że mocno pracuje nad swoim parterem, co było widać chociażby w jego ostatnim starciu z Michałem Figlakiem.
Ściany mogą oczywiście odrobinę pomagać Herbertowi – w formie żywiołowych reakcji fanów, gdy jego ciosy będą lądować na gardzie – ale spodziewam się, że jednak sędziowie potrzebni do oceny tej walki nie będą. Znacznie odporniejszy Ziam znokautuje Herberta.

Zwycięzca: Fares Ziam przez (T)KO

185 lb: Andre Muniz (23-5) vs. Paul Craig (16-6-1)

Kursy bukmacherskie: Andre Muniz vs. Paul Craig 1.43 – 2.66


Bartłomiej Stachura: Paul Craig debiutuje w kategorii średniej – jak to się odbije na jego formie, odporności, kondycji? Bóg jeden raczy wiedzieć. Przyjmując jednak, że będziemy mieć do czynienia z podobnym mniej więcej zawodnikiem, jakiego widywaliśmy dotychczas, to…

W obszarze stójkowym karty powinien rozdawać Andre Muniz. Brazylijczyk pozytywnie zaskoczył mnie swoją stójką w starciu z Brendanem Allenem – był skuteczniejszy w szermierce na pięści i kopnięcia. Szkot ma niezłe gabaryty, ale pod kątek kickbokserskim wirtuozem nie jest. Za Munizem przemawia też fakt, że jest mańkutem.

Uważam też Brazylijczyka za sprawniejszego zapaśnika i grapplera. Owszem, Allen dał mu lekcję parteru, ale Craig w walce na chwyty jest jednak mocno przewidywalny. Uwielbia walczyć z pleców i jest oczywiście z tej pozycji bardzo groźny – wystarczy mu milisekunda czasu i odrobina przestrzeni, aby zaatakować piekielnie ciasnym trójkątem – ale metodyczny jednak styl walki z góry Muniza, oparty głównie na kontroli, powinien stanowić receptę na ofensywę Szkota.

Nie jest tak, że spadnie mi szczęka na podłogę, jeśli Craig jednak podda Muniza – chłop ma naprawdę dryg do tych trójkątów – ale brew lekko uniosę.

Zwycięzca: Andre Muniz przez decyzję

145 lb: Nathaniel Wood (19-5) vs. Andre Fili (22-9)

Kursy bukmacherskie: Nathaniel Wood vs. Andre Fili 1.41 – 2.73


Bartłomiej Stachura: Andre Fili to kawał zaprawionego w bojach zawodnika, który walczył już ze wszystkimi, pomimo iż na karku ma dopiero 33 lata. Doświadczeniem przeżuwa i wypluwa Nathaniela Wooda.

W 145 funtach Brytyjczyk wyglądał jednak ostatnio – bo przeniósł się tam z wagi koguciej – doskonale. Koncertowo rozprawił się z Charlesem Jourdainem, górując nad Kanadyjczykiem w każdym w zasadzie elemencie oktagonowego rzemiosła. Czy podobnie może być tym razem z Andre Filim?Amerykanin to bardzo groźny uderzacz, świetny kopacz, niezły grappler z dynamicznym zejściem do nóg. Będzie miał po swojej stronie ogromną przewagę warunków fizycznych – wzrostu i zasięgu ramion. Wood zmuszony będzie do przedzierania się w półdystans, aby tam rozpuścić pięści, choć… Nie zapominajmy o lowkingach Brytyjczyka – mogą one okazać się szalenie ważnym narzędziem na okoliczność walki z Filim.

Faworyzuję tutaj minimalnie Wooda – z uwagi na szybkość, sprawniejszą technikę bokserską w półdystansie oraz świetny klincz, którym się ostatnio popisał. Fili – jako kawał weterana – może jednak młodszemu koledze zawiesić poprzeczkę bardzo wysoko.

Zwycięzca: Nathaniel Wood przez decyzję

265 lb: Tom Aspinall (12-3) vs. Marcin Tybura (24-7)

Kursy bukmacherskie: Tom Aspinall vs. Marcin Tybura 1.18 – 4.87


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy walki zapraszam – tutaj.

Zwycięzca: Tom Aspinall przez (T)KO

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Aspinall - Tybura
1.18 - 4.87

Aspinall
McCann - Stoliarenko
1.41 - 2.73

McCann
Wood - Fili
1.46 - 2.56

Wood
Muniz - Craig
1.43 - 2.66

Muniz
Herbert - Ziam
2.22 - 1.60

Ziam
Murphy - Culiboa
1.65 - 2.13

Murphy
Grant - Marcos
2.13 - 1.65

Marcos
Roberts - Parsons
1.86 - 1.86

Roberts
Diakiese - Alvarez
2.56 - 1.46

Alvarez
Parkin - Pogues
2.18 - 1.62

Pogues
Barberena - Muradov
3.53 - 1.30

Muradov
Vieira - Kianzad
1.56 - 2.30

Vieira
Duncan - Ashmouz
1.71 - 2.04

Duncan
Brasil - Bannon
1.70 - 2.05

Brasil
Filho - Barez
1.71 - 2.04

Filho
Ostatnia gala12-1
Łącznie2799-1539
Poprawne64,52 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button