UFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Vieira vs. Tate

Analizy najważniejszych walk dzisiejszej gali UFC Fight Night, którą zwieńczy pojedynek Ketlen Vieiry z Mieshą Tate.
Gala rozpocznie się w sobotę o godzinie 21:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 00:00 na Polsat Sport, w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

135 lb: Adrian Yanez (14-3) vs. Davery Grant (11-5)

Kursy bukmacherskie: Adrian Yanez vs. Davey Grant 1.27 – 3.41

Bartłomiej Stachura: na początku tego roku właśnie Adriana Yaneza wskazałem jako czarnego konia kategorii koguciej, a zatem zawodnika, który dokona największego progresu. Nie będę więc ukrywał, że wyraźnie faworyzuję go w starciu z Daveyem Grantem.
Amerykanin to świetny, bardzo szybki kickbokser z niebywałą smykałką do kontr, dobrą defensywą przed obaleniami oraz solidnym parterem. Co prawda ostatnio miał pewne problemy z Randym Costą, ale… Udowodnił, że charakteru mu nie brakuje i na robocie nie wymięka. Pomimo sporych obrażeń w rundzie pierwszej, nawet przez moment broni nie złożył. Charakteru mu więc nie brakuje.

Owszem, Davey Grant ze swoimi specyficznymi ciosami w kombinacjach i agresywnym nastawieniem może stanowić na początku pewnego rodzaju łamigłówkę dla Amerykanina, ale… Brytyjczyk nie posiada wystarczająco mocnych zapasów, aby przenosić tę walkę do parteru, a w stójce czeka go piekielnie ciężka przeprawa. Obszerne sierpy i agresja w starciu z Yanezem to idealny przepis na porażkę przez nokaut po ciosach w kontrze.

Zwycięzca: Adrian Yanez przez (T)KO

135 lb: Rani Yahya (27-10-1) vs. Kyung Ho Kang (17-8)

Kursy bukmacherskie: Rani Yahya vs. Kyung Ho Kang 1.90 – 1.80

Bartłomiej Stachura: świetny pojedynek dwóch grapplerów – ale zupełnie innych grapplerów. Rani Yahya to przede wszystkim specjalista od BJJ z niebywałą smykałką do zachodzenia rywalom za plecy. Kyung Ho Kang to zapaśnik z niesamowitym drygiem do kotłów.

Brazylijczyk walczy bardzo agresywnie, co może stanowić problem dla niewidzianego w akcji od prawie dwóch lat Koreańczyka. Natomiast jeśli Yahya nie zdoła poddać rywala w pierwszej rundzie – a Koreańczyk jeszcze nigdy w karierze nie klepał – wówczas może mieć problemy. Nigdy bowiem nie słynął z żelaznej kondycji.

Nie skreślam tutaj Brazylijczyka, ale… Kang przetrwa pierwsze pięć minut, a później przejmie stery walki w swoje ręce. W stójce będzie wykorzystywał swoje dobre gabaryty, do zapasów odwołując się, aby powstrzymać obalenia rywala. Zresztą nie zdziwi mnie, jeśli tu i ówdzie sam poszuka przeniesienia walki do parteru.

Zwycięzca: Kyung Ho Kang przez decyzję

170 lb: Michael Chiesa (17-5) vs. Sean Brady (14-0)

Kursy bukmacherskie: Michael Chiesa vs. Sean Brady 2.25 – 1.57

Bartłomiej Stachura: nie będę ukrywał, że nie kupuję jeszcze – bo może po tej walce się to zmieni – szumu medialnego wokół Seana Brady’ego. Nie jest gigantem w żadnym elemencie, ale jest solidnym rzemieślnikiem w każdym, co dotychczas mu wystarczało.
W potyczce z Michaelem Chiesą będzie musiał uważać oczywiście przede wszystkim na parter, bo tam Maverick jest najgroźniejszy. Natomiast w stójce oraz w obszarze zapaśniczym to Brady powinien rozdawać karty, a to oznacza, że najprawdopodobniej od niego zależeć będzie, czy starcie to wejdzie w obszar walki na chwyty. Chiesa jest podatny ma lowkingi, a jego stójkowa defensywa zdecydowanie nie zachwyca. Ma natomiast znacznie większe doświadczenie z walk z mocnymi rywalami.

Tym niemniej, Brady będzie przeważał w stójce, z czasem do gry zaprzęgające też zapasy. Skończy z tarczą.

Zwycięzca: Sean Brady przez decyzję

135 lb: Ketlen Vieira (11-2) vs. Miesha Tate (19-7)

Kursy bukmacherskie: Ketlen Vieira vs. Miesha Tate 1.80 – 1.90

Bartłomiej Stachura: na dwoje babka wróżyła, co potwierdzają też kursy. Vieira wydaje się mocniejsza fizycznie i sprawniejsza technicznie, zwłaszcza w stójce, ale kondycją nigdy nie grzeszyła. Tate z kolei sercem wygrywała już wiele walk.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Vieira wygra trzy pierwsze rundy, a w dwóch ostatnich nie da się skończyć.

Zwycięzca: Ketlen Vieira przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Vieira - Tate
1.80 - 1.90

Vieira
Chiesa - Brady
2.25 - 1.57

Brady
Yahya - Kang
1.90 - 1.80

Kang
Wood - Santos
3.41 - 1.27

Santos
Yanez - Grant
1.27 - 3.41

Yanez
Lutz - Sabatini
2.03 - 1.70

Sabatini
Garcia - Levy
1.80 - 1.90

Garcia
Nuerdanbieke - Soriano
3.09 - 1.32

Soriano
McKinney -Ziam
1.85 - 1.85

Ziam
Pinheiro - Hughes
1.20 - 4.04

Pinheiro
Lookboonmee - Godinez
2.25 - 1.57

Godinez
Durden - Aori
1.57 - 2.25

Durden
Ostatnia gala6-5
Łącznie2258-1250
Poprawne64,36 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button