Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Vera vs. Sandhagen

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC FN: Vera vs. Sandhagen, która odbędzie się w San Antonio.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC FN: Vera vs. Sandhagen rozpocznie się o godzinie 21:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 00:00 na Polsat Sport News, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

125 lb: Alex Perez (24-7) vs. Manel Kape (18-6)

Kursy bukmacherskie: Alex Perez vs. Manel Kape 2.37 – 1.53


Bartłomiej Stachura: Gdy Manel Kape przechodzi pod sztandar UFC, miałem wątpliwości, czy to zawodnik na miarę czołówki kategorii muszej. Dziś ich już jednak nie mam – Portugalczyk jak najbardziej może niebawem walczyć o tytuł mistrzowski 125 funtów.

Kape walczy z obu ustawień, jest nieprawdopodobnie dynamiczny, rąbie srogimi lowkingami, specjalizuje się w latających kolanach, posiada nokautujące uderzenie. Jest ponadto sprawny zapaśniczo oraz parterowo. Jego styl jest z jednej strony błyskotliwy, z drugiej jednak nico nonszalancki – przekonany o swojej wyższości nad rywalami, Kape czasami mocno ogranicza ofensywę, rozkoszując się defensywą – a tu i ówdzie jednak coś przyjmuje.

Co do zaoferowania ma Alex Perez? Amerykanin uderza mocno, posiada atomowe lowkingi, mocne zapasy oraz sporą siłę. Mając jednak na uwadze szybkość i kickbokserskie szlify Kape, mam wątpliwości, czy Perez będzie w stanie nawiązać z nim równorzędną walkę w stójce – nawet ze swoimi potężnymi lowkingami oraz zagrożeniem zapaśniczym, jakie wniesie do oktagonu.

Czy natomiast Amerykanin może zamęczyć Portugalczyka zapaśniczo? Teoretycznie tak – Manela Kape przewracali David Dvorak czy Matheus Nicolau – ale szczerze wątpię w zdolności Alexa Pereza do utrzymania rywala na dole.

Innymi słowy, jeśli tylko nabierający rozpędu z każdą walką Portugalczyk nie przesadzi z oktagonową nonszalancją, pewnie pokona niewidzianego w glorii zwycięzcy od prawie trzech lat Alexa Pereza, najprawdopodobniej przed czasem.

Zwycięzca: Manel Kape przez (T)KO

145 lb: Nate Landwehr (16-4) vs. Austin Lingo (9-1)

Kursy bukmacherskie: Nate Landwehr vs. Austin Lingo 1.38 – 2.85


Bartłomiej Stachura: starcie to zapowiada się na krwawą, wyniszczającą jatkę, bo obaj zawodnicy są do siebie nieco podobni – wywierają presję, chętnie rozpuszczają mocne uderzenia, nie grzeszą defensywą, ale są twardzi, charakterni i solidni kondycyjnie.

W płaszczyźnie stójkowej daję przewagę techniczną Lingo. O ile w starciu z Saldaną rzucał wiatrakami, to już w potyczce z Killburnem odwoływał się do niezłych, ciasnych kombinacji. Potrafi też mocno grzmotnąć lowkingiem. Landwehr może być nieco mocniejszy zapaśniczo, ale defensywa Lingo przed obaleniami wyglądał przyzwoicie. Nie będzie łatwy do przewrócenia.

Na papierze zatem wydaje się, że to Lingo posiada wyższe umiejętności w każdej płaszczyźnie – i tak rzeczywiście może być. Rzecz jednak w tym, że spodziewam się tutaj jatki. Wojny na wyniszczenie. Decydujące znaczenie będą zatem mieć takie elementy jak charakter, wola walki, zdolność do przezwyciężania trudności. A na tym polu bardziej doświadczony jest Nate Landwehr.

Zwycięzca: Nate Landwehr przez decyzję

135 lb: Marlon Vera (22-7-1) vs. Cory Sandhagen (15-4)

Kursy bukmacherskie: Marlon Vera vs. Cory Sandhagen 2.37 – 1.60


Bartłomiej Stachura: na papierze dynamika tej walki wydaje się oczywista – korzystając ze swojego przebogatego arsenału uderzeń, kreatywny i chyżonogi Cory Sandhagen będzie ostrzeliwał Marlona Verę z dystansu, być może tu i ówdzie strasząc go też jakimiś próbami zapaśniczymi, podczas gdy Ekwadorczyk czaił będzie się na ciężkie kopnięcia oraz uderzenia – takie, które albo zapewnią mu zwycięstwo przez nokaut, albo pozwolą wygrywać rundy pomimo niższej aktywności.

Nie spadnie mi absolutnie szczęka na podłogę, jeśli Chito trafi odpowiednią liczbą bomb, by wygrać co najmniej trzy rundy albo po prostu znokautować Sandhagena. Natomiast pojedynki Ekwadorczyka z Dominickiem Cruzem czy szczególnie Robem Fontem naprawdę dają tutaj do myślenia – człowiek wpada w zadumę, gdy zdaje sobie sprawę, że gdyby nie knockdowny w jednej lub drugiej walce, to Vera prawdopodobnie by ich nie wygrał. Inkasujesz uderzenia przez kilka minut – może nie zadają ci one wielkich obrażeń ale jednak – polując na to jedno jedyny, które pozwoli ci wygrać rundę lub walkę. A jeśli jednak nie trafisz?

Rzecz oczywiście w tym, że ostatnimi czasy Ekwadorczyk zawsze trafia, więc… Z drugiej zaś strony, nie będę ukrywał, że wolę polegać na zawodniku, który konsekwentnie realizuje swoją strategię – aktywnym i skutecznym – aniżeli taki, który poszukuje jednego uderzenia, szczególnie w kategorii koguciej, gdzie o one-shot-kille niełatwo. Dlatego właśnie uważam, że Sandhagen będzie w stanie czynić to, co długimi fragmentami czynili Cruz i Font, z tą jednak różnicą, że uniknie bomb Ekwadorczyka.

Zwycięzca: Cory Sandhagen przez decyzję

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Vera - Sandhagen
2.37 - 1.60

Sandhagen
Holm - Santos
1.40 - 3.00

Holm
Landwehr - Lingo
1.38 - 2.85

Landwehr
Lee - Barber
2.77 - 1.40

Barber
Perez - Kape
2.37 - 1.53

Kape
Njokuani - Duraev
1.63 - 2.17

Njokuani
Pineda - Lutz
2.99 - 1.35

Lutz
Peterson - Alexander
1.60 - 2.22

Peterson
Giles - Parsons
1.85 - 1.87

Giles
Vergara - da Silva
1.37 - 2.90

Vergara
Salvador - Altamirano
1.82 - 1.90

Altamirano
Ostatnia gala9-5
Łącznie2699-1463
Poprawne64,84 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button