Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Holm vs. Bueno Silva

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC FN: Holm vs. Bueno Silva, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC FN: Holm vs. Bueno Silva rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 1:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 04:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

185 lb: Albert Duraev (16-4) vs. Jun Yong Park (16-5)

Kursy bukmacherskie: Albert Duraev vs. Jun Yong Park 2.13 – 1.65


Bartłomiej Stachura: Jun Yong Park elitarnym zawodnikiem nie jest – ale to wszechstronny, solidny rzemieślnik, który potrafi odnaleźć się w każdej płaszczyźnie. Pytanie w kontekście tej walki brzmi: czy będzie w stanie powstrzymać zapaśnicze zapędy Alberta Duraeva – otóż, uważam, że nie będzie w stanie, ale… Wygra. O co chodzi?

W pierwszej rundzie Czeczen może sfinalizować jakieś obalenia, wygrać ją, męcząc Koreańczyka z góry. Mam natomiast poważne wątpliwości, czy ze swoją podejrzaną kondycją i niską stójkową aktywnością będzie w stanie wygrać dwie następne odsłony. Prognozuję, że sprawniejszy w szermierce na pięści i kopnięcia Park zdoła od drugiej rundy przejąć stery walki w swoje ręce, powstrzymując próby obaleń ze strony Czeczena.

Zwycięzca: Jun Yong Park przez decyzję

155 lb: Ottman Azaitar (13-1) vs. Francisco Prado (11-1)

Kursy bukmacherskie: Ottman Azaitar vs. Francisco Prado 1.86 – 1.86


Bartłomiej Stachura: tutaj będzie bijatyka. Żaden z zawodników nie stroni bowiem od prób urwania rywalowi głowy. Argentyńczyk ma za sobą przegrany debiut, ale… Szczerze mówiąc, najgorzej w starciu z Jamiem Mullarkeyem nie wypadł. Niezła stójka, ciężkie pięści, twarda szczęka, mocny charakter i… liche zapasy oraz parter. Tutaj jednak walki na chwyty raczej nie będzie.

Spodziewam się, że ani Azaitar, ani Prado stronili od ostrych wymian w półdystansie tutaj nie będą. Marokańczyk uderza być może nieco mocniej oraz prawdopodobnie będzie nieco szybszy – zwłaszcza na początku – ale uważam, że młodszy aż o 12 lat Argentyńczyk jest w stanie wytrzymać więcej – zarówno pod kątem odporności szczęki, jak i kondycji. Ustrzeli.

Zwycięzca: Francisco Prado przez (T)KO

170 lb: Jack Della Maddalena (14-2) vs. Bassil Hafez (8-3-1)

Kursy bukmacherskie: Jack Della Maddalena vs. Bassil Hafez 1.12 – 5.48


Bartłomiej Stachura: sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana – pojedynek ten zapowiada się bowiem na klasyczną konfrontację stójkowicza z grapplerem. W roli tego pierwszego wystąpi Jack Della Maddalena, a w rolę grapplera wcieli się debiutujący w UFC Bassil Hafez.

Trudno oczywiście nie faworyzować tutaj wyglądającego od kilku lat jak milion dolarów Australijczyka, zwłaszcza że Amerykanin wziął ten pojedynek w zastępstwie. Jeśli jednak Hafez zdoła przenieść walkę do parteru, może zrobić się naprawdę ciekawie. To czarny pas BJJ i naprawdę sprawny grappler.

Spodziewam się jednak, że Maddalena zdoła powstrzymać kilka pierwszych prób zapaśniczych Hafeza, a debiutantowi nie starczy paliwa w baku, aby spróbować kolejnych. Innymi słowy…

Zwycięzca: Jack Della Maddalena przez (T)KO

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Holm - Bueno Silva
1.55 - 2.45

Holm
Maddalena - Hafez
1.12 - 5.48

Maddalena
Azaitar - Prado
1.86 - 1.86

Prado
Duraev - Park
2.13 - 1.65

Park
Dumont - Chandler
1.70 - 2.05

Dumont
McKinney - Sadykhov
2.15 - 1.64

Sadykhov
Lutz - Baghdasaryan
2.28 - 1.57

Baghdasaryan
Nunes - Dudakova
2.59 - 1.44

Dudakova
Lingo - Costa
2.63 - 1.44

Costa
Valdez - Elder
3.15 - 1.32

Elder
Nam - Maksum
3.91 - 1.22

Maksum
Deaton III - Munoz
2.37 - 1.53

Munoz
Evans-Smith - Perez
2.63 - 1.44

Perez
Ostatnia gala7-6
Łącznie2787-1538
Poprawne64,43 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button