Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Holloway vs. Allen

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC FN: Holloway vs. Allen, która odbędzie się w Kansas City.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC FN: Holloway vs. Allen rozpocznie się o godzinie 23:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 02:30 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

205 lb: Dustin Jacoby (18-6-1) vs. Azamat Murzakanov (12-0)

Kursy bukmacherskie: Dustin Jacoby bs. Azamat Murzakanov 1.57 – 2.28


Bartłomiej Stachura: Dustin Jacoby to zdecydowanie lepszy kickbokser – lepiej wyszkolony technicznie, posiadający znacznie bogatszy arsenał, potrafiący walczyć z obu ustawień. Po swojej stronie będzie miał też zdecydowaną przewagę warunków fizycznych – w tym zasięg ramion dłuższy o prawie 20 centymetrów! To bardzo cenne atuty.

Jak może przeciwstawić mu się Murzakanov? Otóż, jest to zawodnik wszechstronniejszy. Jeśli będzie wymagała tego sytuacja, poszuka klincz, poszuka parteru. Preferuje jednak walkę w stójce – a tam jest bardzo niebezpieczny. Aktywnością może nie grzeszy, ale gdy odpala ciosy, czyni to z morderczymi intencjami, polując na głowę i korpus.

Szczerze mówiąc, pomimo iż Murzakanov jest niepokonany, a w UFC wygrał już dwie walki przez skończenia w trzeciej rundzie, mam jeszcze sporo pytań wokół jego możliwości i potencjału.

Nie skreślam Rosjanina – jak skontruje, to może ustrzelić. Może też spróbować wymęczyć w klinczu lub w parterze, choć nie będzie o to łatwo. Jacoby nie z tych, którzy godziliby się z niedogodnym położeniem w parterze. Spodziewam się zatem, że walka będzie odbywać się przede wszystkim w stójce – a tam aktywny zawsze Amerykanin będzie wykorzystywał swoje gabaryty, mobilność i bogaty arsenał uderzeń, aby rozbijać rywala z dystansu. Wygra na punkty.

Zwycięzca: Dustin Jacoby przez decyzję

145 lb: Edson Barboza (22-11) vs. Billy Quarantillo (17-4)

Kursy bukmacherskie: Edson Barboza vs. Billy Quarantillo 2.37 – 1.53


Bartłomiej Stachura: dynamika tej walki wydaje się oczywista – Barboza będzie okrutnie rozbijał Quarantillo w dystansie do momentu, aż go znokautuje lub wygra dwie pierwsze rundy i przetrwa trzecią, albo też presja ze strony Amerykanina okaże się tak mordercza, że w końcu Brazylijczyk zostanie przełamany i padnie znokautowany albo zostanie poddany.

Pomimo zaawansowanego wieku, Brazylijczyk nadal jest szybki i dynamiczny. Kopie jak koń. Stójkowa defensywa Quarantillo – także pod kątem obrony przed firmowymi niskimi kopnięciami Barboza – jest natomiast dziurawa jak szwajcarski ser. Pytanie zatem, czy Edson zdąży uszkodzić – może nawet znokautować? – Billy’ego, zanim ten, wściekle nacierając, po prostu go zajedzie?

Szczerze mówiąc, nie wykluczam tutaj żadnego scenariusza. Barboza jak najbardziej może lowkingami wykluczyć wykroczną nogę rywala, w ten sposób okrutnie utrudniając mu dalsze boje. Nie sądzę też, aby Amerykanin notował w starciu z Brazylijczykiem takie sukcesy zapaśniczo-parterowe jak swego czasu Bryce Mitchell – Billy Quarantillo nie jest aż tak sprawnym grapplerem.

Nie zdziwi mnie tutaj żaden wynik, ale… Barboza wraca po rocznej przerwie i kontuzji kolana. Ma na karku 37 lat. Ze wstecznego walczyć nie lubi. Quarantillo może i łatwy do trafienia, ale nieprawdopodobnie odporny i charakterny. Zdoła przełamać.

Zwycięzca: Billy Quarantillo przez (T)KO

145 lb: Max Holloway (23-7) vs. Arnold Allen (19-1)

Kursy bukmacherskie: Alex Perez vs. Manel Kape 2.37 – 1.53


Bartłomiej Stachura: starcie to może być rozpatrywane pod kątem zmiany warty – bo Max Holloway na szczycie już był, a Arnold Allen dopiero się tam wspina – ale… Brytyjczyk wojuje przecież pod sztandarem UFC od 2015 roku! Nie jest to absolutnie żaden świeżak. Z uwagi na kontuzje i problemy wizowe w ciągu ośmiu lat stoczył jednak tylko 10 walk w oktagonie amerykańskiego giganta.

Jak walczy 29-letni podopieczny Firasa Zahabiego, który dzieli też salę treningową z Leonem Edwardsem? To ustawiony odwrotnie uderzacz, na ogół bardzo wyrachowany. Cechuje go duża mobilność, dobra kontrola dystansu, szybkie i precyzyjne proste oraz krótkie ich kombinacje, a także srogie lowkingi. Nie jest też absolutnie w ciemię bity pod kątem zapaśniczo-parterowym. Gdy trzeba, obali, pomęczy w klinczu, skontroluje w parterze.

Max Holloway to zaprawiony w bojach weteran, w oktagonie przede wszystkim stójkowicz, choć zapasy i parter nie są mu obce. Hawajczyk walczy z obu ustawień i wyróżnia się nieprawdopodobną wręcz aktywnością. Pod kątem pięściarskim robi absolutnie wszystko – pojedyncze ciosy, różnorodne kombinacje, inicjowanie ataków, kontrowanie, uderzenia na głowę, na korpus. Holloway posiada też bogaty arsenał kopnięć, choć ostatnimi czasy odwołuje się do niego nieco rzadziej.

Pytanie przed tą walką brzmi: ile Maxa Hollowaya zostało w Maksie Hollowayu? Hawajczyk zawsze walczył w niezwykle otwarty sposób – trafiał mnóstwem uderzeń, ale też inkasował ich naprawdę dużo. Zawsze w sukurs przychodziła mu jednak szczęka. Dość powiedzieć, że nigdy nie zostało znokautowany, a nawet nigdy nie zaliczył po uderzeniach desek – a jak wspomniałem, w wielu walkach przyjmował ich ponad 100!

Na tym jednak nie koniec, bo jeśli nawet przyjąć, że szczęka nadal pozostaje nieskruszona, to tak liczne wojny mogą odbić się na atrybutach fizycznych Błogosławionego – szybkości, dynamice, kondycji. Pod kątem tych dwóch pierwszych elementów jego ostatnie starcie z Alexandrem Volkanovskim wyglądało niepokojąco. Natomiast nie sposób wykluczyć tutaj, że to nie Max zdziadział, ale Alex jeszcze bardziej się rozwinął. Kto wie!

Uważam natomiast, że jeśli w Hollowayu pozostało jeszcze z 70-80% dawnego Hollowaya, to jednak jego ręka powędruje do góry. Allen nie jest tak sprawnym i błyskotliwym uderzaczem jak Rodriguez, który zmienił Hawajczyka w zapaśnika. Nie jest tak skuteczny w szermierce na pięści i kopnięcia jak Volkanovski. Mocno kopie – ale nie ma kowadła w pięściach. Co być może najważniejsze – jego kondycja jest odrobinę podejrzana. Cardio Hollowaya stoi natomiast na elitarnym poziomie.

Owszem, pomimo niższej aktywności Brytyjczyk może mieć swoje dobre momenty, co przy potencjalnie gorszej odporności Hawajczyka, może zaprowadzić go do zwycięstwa na punkty, ale mimo wszystko szczerze wątpię, aby przy tempie walki, jakie narzuca Holloway, Allen był wstanie dotrzymywać mu kroku w trzech ostatnich rundach.

Zwycięzca: Max Holloway przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Holloway - Allen
1.55 - 2.45

Holloway
Barboza - Quarantillo
2.37 - 1.53

Quarantillo
Jacoby - Murzakanov
1.57 - 2.28

Jacoby
Cutelaba - Boser
1.75 - 1.98

Cutelaba
Munhoz - Gutierrez
2.77 - 1.40

Gutierrez
Guida - Garcia
2.90 - 1.37

Garcia
Brown - Algeo
2.53 - 1.47

Algeo
Royval - Nicolau
2.70 - 1.42

Nicolau
Herman - Cummings
2.90 - 1.37

Cummings
Rodriguez - Robertson
1.98 - 1.75

Robertson
Vannata - Zellhuber
2.02 - 1.72

Vannata
Brasil - Gomes
1.60 - 2.22

Brasil
Bolanos - Phillips
1.48 - 2.50

Bolanos
Edwards - Pudilova
2.15 - 1.70

Pudilova
Ostatnia gala7-5
Łącznie2713-1471
Poprawne64,84 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button