Typy UFCUFC

Typowanie UFC FN: Dern vs. Hill

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Dern vs. Hill, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

Gala UFC Fight Night: Dern vs. Hill rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Od godziny 00:00 transmisja także na Polsat Sport. Karta główna od godziny 1:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass i eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

115 lb: Karolina Kowalkiewicz (14-7) vs. Vanessa Demopoulos (9-4)

Kursy bukmacherskie: Karolina Kowalkiewicz vs. Vanessa Demopoulos 1.75 – 2.08


Bartłomiej Stachura: Demopoulos to przede wszystkim grapplerka – przyzwoite zapasy, czarny pas BJJ, świadomość swoich stójkowych luk, która przekłada się na metodyczne poszukiwanie obaleń.

Nieco upraszczając, spodziewam się zatem, że dynamika tej walki może być nieco zbliżona do dynamiki w pojedynkach stójkowicz vs. grappler. Amerykańska Greczynka będzie tutaj poszukiwała przeniesienia walki do parteru, podczas gdy Karolina Kowalkiewicz będzie walczyła o to, aby utrzymać ją na nogach, gdzie powinna rozdawać karty. Także w klinczu Polka jest lepsza, choć tam będzie musiała uważać na zapaśnicze zapędy Demopoulos.

Żadnej zawodniczce nie można odmówić charakteru, więc spodziewam się zaciętej walki. Stawiam na to, że mająca za sobą kolejny obóz przygotowawczy w ATT Polka zdoła utrzymać walkę na nogach bądź w klincz odpowiednio długo, aby tam wypracować sobie przewagę, która zapewni jej zwycięstwo.

Zwycięzca: Karolina Kowalkiewicz przez decyzję

185 lb: Edmen Shahbazyan (12-3) vs. Anthony Hernandez (10-2)

Kursy bukmacherskie: Edmen Shahbazyan vs. Anthony Hernandez 2.77 – 1.40


Bartłomiej Stachura: sprawa wydaje się tutaj nieszczególnie skomplikowana. Mamy do czynienia z klasyczną konfrontacją stójkowicza w osobie Edmena Shahbazyana z grapplerem w osobie Anthony’ego Hernandeza. Dodatkowo, Shahbazyan będzie miał prawdopodobnie tylko pięć minut na skończenie Hernandeza – a to z uwagi na niezachwycającą kondycję.

Nie odbieram tutaj całkowicie szans ormiańskiemu Amerykaninowi, bo to nadal młody zawodnik, który może poprawiać się z walki na walkę – a i tytanu w szczęce Hernandez nie posiada – ale uważam, że w pełni świadom, gdzie leżą jego mocne strony, Fluffy będzie metodycznie poszukiwał zapasów, drenując ograniczone zasoby kondycyjne rywala.

Innymi słowy, Hernandez wyjdzie do drugiej rundy w stanie nadal nadającym się do oktagonowego użytku, stopniowo przejmując stery walki. Skończy wymęczonego Shahbazyana w trzeciej rundzie, zadając mu pierwszą porażkę przez poddanie.

Zwycięzca: Anthony Hernandez przez poddanie

170 lb: Andre Fialho (16-6) vs. Joaquin Buckley (15-6)

Kursy bukmacherskie: Andre Fialho vs. Joaquin Buckley 2.79 – 1.44


Bartłomiej Stachura: żaden z zawodników tytanu w szczęce nie posiada. W ostrych wymianach w półdystansie – jeśli do takowych dojdzie – będzie 50/50.

Nie spodziewam się natomiast, aby Buckley był zainteresowany wymianą bomb z Fialho. Amerykanin ostatnimi czasy żwawo hasa na nogach, starając się utrzymywać dystans kickbokserski – a tam powinien mieć przewagę. Posiada bogatszy arsenał, jest szybszy.

Nie spadnie mi szczęka na podłogę, jeśli chętnie wywierający presję i generalnie agresywnie zawsze usposobiony Portugalczyk jednak zdoła przedrzeć się do półdystansu, gdzie znokautuje Buckleya, ale… Za bardziej prawdopodobny scenariusz uważam taki, w którym ostrzeliwany z dystansu Fialho w końcu szarżuje ostrzej, bez przygotowania – i kończy znokautowany jakimś uderzeniem w kontrze.

Zwycięzca: Joaquin Buckley przez (T)KO

155 lb: Michael Johnson (21-18) vs. Diego Ferreira (17-5)

Kursy bukmacherskie: Michael Johnson vs. Diego Ferreira 2.17 – 1.63


Bartłomiej Stachura: grappler vs. stójkowicz. Johnson powinien zdecydowanie górować szybkościowo nad Ferreirą. Jak najbardziej może znokautować 38-letniego już i niewidzianego w akcji od półtora roku Brazylijczyka, szczególnie w pierwszej rundzie.

Rzecz jednak w tym, że Amerykanin na karku także ma już swoje lata – prawie 37. Będzie tutaj zmuszony do walki ze wstecznego. Jego defensywa zapaśnicza nie jest zła, ale jeśli jego rywal potrafi przeplatać różne techniki obaleń, Johnson jest bezradny.

Ferreira wraca co prawda po trzech porażkach, ale doznał ich z wybornymi grapplerami – Dariushem, Gillespiem i Gamrotem. Tutaj o żadne obalenia i parter martwić się nie musi.

Nie jest to jednak łatwa do wytypowania walka. Obaj zawodnicy najlepsze lata mają za sobą. Dochodzi do tego długa przerwa Ferreiry i kontuzje, jakie go trapiły. Kto wie, czy nie będzie na tym etapie kariery cieniem samego siebie?

A jednak to Brazylijczykowi daję tutaj odrobinę większe szanse na zwycięstwo. Przetrwa pierwszą rundę, a do wiktorii może wystarczyć mu jedno li tylko obalenie. Z czasem walczący ze wstecznego Johnson zacznie tracić siły, a wtedy…

Zwycięzca: Diego Ferreira przez poddanie

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Dern - Hill
1.57 - 2.41

Dern
Shahbazyan - Hernandez
2.77 - 1.40

Hernandez
Ducote - Godinez
2.22 - 1.60

Godinez
Fialho - Buckley
2.79 - 1.44

Buckley
Ferreira - Johnson
1.63 - 2.17

Ferreira
Maheshate - Borshchev
2.22 - 1.60

Borshchev
Kowalkiewicz - Demopoulos
1.75 - 2.08

Kowalkiewicz
Cosce - Urbina
1.70 - 2.05

Cosce
Latifi - Nascimento
2.40 - 1.52

Nascimento
Hooper - Fiore
2.10 - 1.67

Fiore
Leonardo - Silva
6.70 - 1.08

Silva
Sato - Gorimbo
1.98 - 1.75

Gorimbo
Ostatnia gala6-5
Łącznie2739-1503
Poprawne64,56 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button