Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Atlantic City: Blanchfield vs. Fiorot

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Blanchfield vs. Fiorot, która odbędzie się w Atlantic Cirty.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100 ZŁ KAŻDY. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC Vegas: Blanchfield vs. Fiorot rozpocznie się o godzinie 00:00 czasu polskiego od karty wstępnej w aplikacji UFC Fight Pass. Transmisja z karty głównej od 4:00 na Polsat Sport oraz UFC Fight Pass.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

125 lb: Erin Blanchfield (12-1) vs. Manon Fiorot (11-1)

Kursy bukmacherskie: Erin Blanchfield vs. Manon Fiorot 1.53 – 2.52


Bartłomiej Stachura: Erin Blanchfield jest mocna w parterze, Manon Fiorot w stójce. Jak to zwykle bywa, w tego typu walkach zdarzyć może się wszystko, ale jako że zapasy Amerykanki do elitarnych nie należą, a Francuzka wydaje się duża i silna, to… Tak, Fiorot utrzyma walkę na nogach, gdzie będzie rozdawać karty.

Zwycięzca: Manon Fiorot przez decyzję

170 lb: Vicente Luque (22-9-1) vs. Joaquin Buckley (17-6)

Kursy bukmacherskie: Vicente Luque vs. Joaquin Buckley 1.84 – 1.97


Bartłomiej Stachura: Vicente Luque kiedyś słynął z tytanowej szczęki, ale po licznych wojnach – z tą z Geoffem Nealem na czele – oraz niedawnych problemach z mózgiem poddaję w wątpliwość jego odporność. Jest to jednak nadal zawodnik, który jest piekielnie groźny w każdym niemal obszarze – w stójce słynie z lewego sierpa i atomowych lowkingów, doskonale atakuje też frontalnymi duszeniami, a i jego zapasy najgorsze nie są.

Joaquin Buckley będzie miał jednak po swojej stronie kilka cennych atutów. Po pierwsze – walczy z odwrotnego ustawienia. Po drugie – jest szybki i ruchliwy. Po trzecie – uderza bardzo mocno. Po czwarte – jego defensywa zapaśnicza najgorsza nie jest.

Spodziewam się, że Brazylijczyk będzie tutaj stroną atakującą. Mobilność żwawo hasającego do boków Buckleya może jednak być dla niego problematyczna. Nie sądzę, aby Luque był w stanie przewracać Amerykanina, czy męczyć go z góry. Z Rafaelem dos Anjosem było to o tyle łatwiejsze, że RDA sam chętnie wpadał w klincz, a i nie jest to ani tak silny, ani tak ruchliwy zawodnik jak Joaquin Buckley.

Nokautu z żadnej ze stron wykluczyć nie można, bo i Amerykanin z tytanu w szczęce nie słynie, ale uważam, że to szybkość Buckleya okaże się tutaj kluczowa. Hasając do boków, będzie doskakiwał z krótkimi, ostrymi kombinacjami, trafiając częściej. Spodziewam się też, że nie będzie stronił od middlekicków, które z racji jego odwrotnego ustawienia mogą przynieść mu sporo sukcesów – o ile oczywiście nie przypłaci ich wylądowaniem na plecach.

Zwycięzca: Joaquin Buckley przez decyzję
185: Bruno Silva (23-10) vs. Chris Weidman (15-7)

Kursy bukmacherskie: Bruno Silva vs. Chris Weidman 1.42 – 2.87


Bartłomiej Stachura: trzeba faworyzować tutaj Bruno Silvę z jednej – pośród kilku – prostej przyczyny. Otóż, Chris Weidman jest wrakiem zawodnika, jakim był dekadę temu. Skruszona dawno temu szczęka, zdemolowane obie nogi, prawie 40 lat na karku.

Oddać trzeba natomiast Amerykaninowi jedno – otóż, nadal ma ducha bojowego i nadal pod kątem kondycyjnym dramatu nie ma. Czy to, wespół oczywiście z zapasami, może wystarczyć na Bruno Silvę? Szczerze mówiąc, na podłogę szczęka mi nie spadnie, bo Brazylijczyk jest oczywiście bardzo groźny w stójce, ale nie jest ani tytanem zapaśniczym, ani kondycyjnym, a i z najtwardszej szczęki nie słynie. Kto wie, może Amerykanin zdoła go przewrócić, skontrolować, może ubić lub poddać? W końcu Brazylijczyk aż siedem walk w karierze przegrywał przez poddania!

Bardziej prawdopodobny scenariusz wygląda jednak inaczej. Bruno Silva – zawodnik uderzający znacznie mocniej aniżeli Brad Tavares – w pierwszej rundzie wykorzystuje swoją przewagę szybkościową, nokautując Chrisa Weidmana. A jeśli sztuka ta mu się nie udaje, odwołuje się do lowkingów i defensywy zapaśniczej, wygrywając na pełnym dystansie.

Zwycięzca: Bruno Silva przez (T)KO

185 lb: Nursultan Ruziboev (33-8-2) vs. Sedriques Dumas (9-1)

Kursy bukmacherskie: Nursultan Ruziboev vs. Sedriques Dumas 1.42 – 2.87


Bartłomiej Stachura: do zgiełku, jaki otacza Nursultana Ruziboeva od czasu jego debiutu w UFC, podchodzę z dużym dystansem. Nie widzę w nim nawet połowy Islama Makhacheva czy Khamzata Chimaeva. Ba! Mam ogromne wątpliwości, czy kiedykolwiek przedrze się do czołowej piętnastki rankingu wagi średniej! Niegramotny na nogach, ultra-agresywny w parterze, podejrzana kondycja.

Mając powyższe na uwadze, wcale nie skreślam tutaj Sedriquesa Dumasa – szczególnie, jeśli Amerykanin zdoła utrzymać walkę na nogach. Tam może mieć przewagę.

Rzecz natomiast w tym, że mimo wszystko Uzbeka od zwycięstwa może dzielić jedno li tylko obalenie. W parterze bowiem powinien wyraźnie rozdawać karty. I tego też – nie spisując Amerykanina na straty – się ostatecznie spodziewam. Ruziboev sfinalizuje obalenie, a w walce na chwyty skończy Dumasa.

Zwycięzca: Nursultan Ruziboev przez poddanie

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Blanchfield - Fiorot
1.53 - 2.52

Fiorot
Luque - Buckley
1.84 - 1.97

Buckley
Weidman - Silva
2.87 - 1.42

Silva
Ruziboev - Dumas
1.42 - 2.87

Ruziboev
Algeo - Nelson
1.39 - 3.00

Algeo
Njokuani - McKee
1.71 - 2.13

McKee
Landwehr - Emmers
2.58 - 1.51

Emmers
Jandiroba - Godinez
2.75 - 1.46

Godinez
Arce - Burns
1.26 - 3.90

Arce
Buzukja - Matthews
1.79 - 2.03

Buzukja
Aslan - Turkalj
1.79 - 2.03

Turkalj
Gatto - Dudakova
1.63 - 2.28

Gatto
Petroski - Malkoun
2.67 - 1.48

Malkoun
Pacheco - Loughran
4.10 - 1.24

Loughran
Ostatnia gala10-3
Łącznie3040-1639
Poprawne64,97%

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

 1. Blanchfield | Decision
  Buckley | Decision
  Silva | KO/TKO | Round 1
  Ruziboev | Submission | Round 1
  Algeo | Submission | Round 2
  McKee | KO/TKO | Round 2
  Landwehr | Decision
  Godinez | Decision
  Arce | KO/TKO | Round 2
  Buzukja | Decision
  Turkalj | Submission | Round 2
  Dudakova | Decision
  Malkoun | Decision
  Loughran | KO/TKO | Round 2

Dodaj komentarz

Back to top button