„Tylko pokazałem swoje codzienne życie” – Rafael Fiziev nie będzie więcej reprezentował Kirgistanu

Utalentowany lekki UFC Rafael Fiziev poinformował, że już nie będzie reprezentował barw Kirgistanu.
Rafael Fiziev nie będzie reprezentował już Kirgistanu. Ataman nie pozostawił co do tego wątpliwości w najnowszym nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Powód? Niecodzienny… Prześladowania religijne.
– Dzisiaj moja rodzina i ja doświadczyliśmy prześladowania ze strony mufti oraz sławnych w Kirgistanie ludzi – powiedział. – Z powodu tych prześladowań i spreparowanych nagrać razem z rodziną dostajemy mnóstwo agresywnych wiadomości z całego Kirgistanu. I nie mówię o dziesiątkach wiadomości, ale setkach i tysiącach.

– Nigdy nie prawiłem nikomu kazań, nie namawiałem do niczego, a jedynie pokazałam na Instagramie, co robią miliony ludzi. Pokazałem swoje codzienne życie. Każdy człowiek ma swoje zdanie, a w każdym świeckim państwie człowiek ma prawo, aby robić, co zechce, o ile tylko nie narusza prawa.

Ataman planuje zabrać rodzinę i wyprowadzić się z Kirgistanu.

Skąd całe zamieszanie? Otóż, wszystko wskazuje na to, że chodzi o szyizm Rafaela Fizieva, podczas gdy w Kirgistanie dominująca odmianą islamu jest sunnizm.Niedawno Ataman gościł w szyickim Iraku, gdzie w Karbali odbyły się uroczystości na cześć Imama Husseina, z których to Rafael Fiziev zrobił relację na Instagramie. Stwierdził tam, że Karbala to po Mekce i Medynia najświętsze miasto.

Został za to skrytykowany przez muftiego Kirgistanu, co w konsekwencji doprowadziło do lawiny niechętnych – delikatnie rzecz ujmując – mu komentarzy w mediach społecznościowych, z nieszczególnie wyszukanymi groźbami na czele.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

28-letni Rafael Fiziev urodził się w Kazachstanie, ale w wieku 11 lat przeprowadził się z rodzicami – Azerem i Rosjanką – do stolicy Kirgistanu Biszkeku.

Jaki kraj będzie zatem reprezentował teraz Ataman? Nie do końca wiadomo, choć przez jakiś czas w mediach społecznościowych obok swoich danych umieścił flagę Azerbejdżadu.
Rafael Fiziev powróci do oktagonu 4 grudnia, w ramach gali UFC Fight Night w Las Vegas krzyżując pięści z Bradem Riddellem. Obecnie może pochwalić się serią czterech zwycięstw, którymi powetował sobie przegrany debiut w UFC z Magomedem Mustafaevem. Jest sklasyfikowany na 14. miejscu w rankingu wagi lekkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply