FENPolskie MMA

Tyberiusz Kowalczyk dusi Tomasza Czerwińskiego

Tyberiusz Kowalczyk odniósł swoje trzecie zwycięstwo w karierze, na gali FEN 14 w Katowicach poddając Tomasza Czerwińskiego.

Tyberiusz Kowalczyk (3-0) pokonał na gali FEN 14 doświadczonego Tomasza Czerwińskiego (8-14) przez poddanie w pierwszej rundzie.

Kowalczyk rozpoczął od kilku mocnych lowkingów, następnie broniąc się przed obaleniem ze strony Czerwińskiego. Zainkasował jednak kilka mocnych ciosów w klinczu. Kontynuował jednak okopywania wykrocznej nogi mieszkającego na Wyspach Brytyjskich poznaniaka i choć za chwilę znów dostał kilka ciosów, to szybko odpłacił rywalowi własnymi ciosami, poruszając się na nogach całkiem przyzwoicie jak na zawodnika z tak niewielkim stażem w sportach walki. Po jednej z szarż Kowalczyk rzucił Czerwińskiego na siatkę, a gdy ten opuścił głowę, prawdopodobnie szukając obalenia, Kowalczyk złapał gilotynę. Czerwiński padł na deski, szukając ucieczki i choć pod jego szyją została tylko jedna ręka rywala i wydawał się, że nie sposób odklepać czegoś takiego – stało się inaczej – Czerwiński odklepał.

Dla Kowalczyka jest to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button