UFC

Trzej kandydaci do walki z Brockiem Lesnarem na UFC 200

Z kim zmierzy się Brock Lesnar w swojej powrotnej walce na jubileuszowej gali UFC 200?

Powrót Brocka Lesnara, który na gali UFC 200 pojawi się ponownie w oktagonie po niespełna pięciu latach przerwy, wywołał wielkie poruszenie. Powoli formuje się kolejka chętnych zawodników wagi ciężkiej, którzy chcieliby ogrzać się w blasku popularności gwiazdy WWE.

Dziennikarz Ariel Helwani, który jako pierwszy poinformował o zaawansowanych rozmowach UFC z Lesnarem, ujawnił, że Josh Barnett prowadzi intensywną kampanię, aby otrzymać tę walkę. Sam Warmaster również zresztą nie ukrywa tego na swoim Twitterze, udostępniając masę komentarzy wspierających jego kandydaturę.

Mógłbym to udostępniać cały czas, ale jedna rzecz jest jasna – ludzie chcą zobaczyć mnie naprzeciwko Brocka Lesnara. Przekonajcie go do tego.

Barnett ma już co prawda zaplanowaną walkę z Andreiem Arlovskim na wrześniowej gali w Hamburgu, ale wydaje się, że na tym etapie zmiana planów nie stanowiłaby dla UFC problemu.

Gotowość do starcia z Lesnarem wyraża też jego ostatnia ofiara, czyli emerytowany od kilku lat z powodu problemów zdrowotnych Shane Carwin. Obaj starli się w 2010 roku – Carwin był bliski skończenia rywala w pierwszej rundzie, ale nie zdołał tego uczynić, w drugiej opadając z sił i przegrywał przez duszenie.

https://twitter.com/ShaneCarwin/status/739302326268088321

Do wszystkich wydzwaniających do mnie, tak, wziąłbym tę walkę na UFC 200. Z wielką chęcią znokautowałbym Brocka. Kiedykolwiek, gdziekolwiek.

Wreszcie ostatnim z kandydatów jest Mark Hunt. Nowozelandczyk ostatnio wyrażał co prawda chęć stoczenia rewanżowej walki z Juniorem dos Santosem, ale Brazylijczyk nadal dochodzi do siebie po kontuzji ramienia. Hunt natomiast wspomniał, że UFC prosiło go, aby na wszelki wypadek pozostawał w gotowości na galę UFC 200 – zaznaczył jednak, że nic więcej nie może powiedzieć. Kto wie, czy nie chodziło właśnie o ewentualne starcie z Brockiem Lesnarem.

Odpowiedź na pytanie, z kim ostatecznie pójdzie w oktagonowe tany były mistrz kategorii ciężkiej, poznamy najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button