UFC

Trener zdradził, kto na sparingach Islama Makhacheva symulował Alexandra Volkanovskiego! Chodzi o mistrza PFL!

Trener Javier Mendez ujawnił, który zawodnik podczas sparingów Islama Makhacheva przed UFC 284 naśladował Alexandra Volkanovskiego.
Znalezienie sparingpartnera, który przypominałby Islama Makhacheva, najłatwiejszym zadaniem dla Alexandra Volkanovskiego nie było. Australijczyk w przygotowaniach do starcia z Dagestańczykiem szlifował formę z australijskimi zapaśnikami czy też… Mairbekiem Taisumovem.

Rzecz jednak w tym, że podobnie sytuacja wygląda po stronie mistrza wagi lekkiej – odwzorowanie stylu walki Australijczyka na sparingach jest bowiem piekielnie trudne. Jednak Javier Mendez – jeden z trenerów Dagestańczyka – zdradził w najnowszej odsłonie swojego podcastu, kto na sparingach z Islamem Makhachevem wcielał się w rolę Alexandra Volkanovskiego. Był nim Movlid Khaybulaev.
– Mamy tu Movlida, który jest niski, bardzo mocny i jest mistrzem – powiedział Mendez. – Movlid jest więc z nami, bo jest podobny do Alexa. Też jest praworęczny.

– Ponadto Movlid jest o wiele, wiele lepszym zapaśnikiem. Jest lepszym zapaśnikiem, chociaż nie jest tak dobrym uderzaczem. Alex to naprawdę kawał uderzacza. Światowy poziom.

– Movlid nie ma więc stójki na światowym poziomie, ale jego stójka jest dobra. Wszędzie jest bardzo mocny.

Legitymujący się nieskazitelnym bilansem 19-0-1 Movlid Khaybulaev wygrał turniej PFL w wadze piórkowej w 2021 roku. W zeszłym nie walczył z powodu problemów zdrowotnych.

Jak zapewnił Mendez, dzisiaj – ponad rok po ostatnim występie – 32-latek bardzo mocno się rozwinął, także w płaszczyźnie kickbokserskiej.– Movlid ma ogromne doświadczenie – powiedział. – To kawał zapaśnika. Naprawdę mocny zapaśnik. Jest też niski. Movlid jest naprawdę mocny. Naprawdę mocny. Dobre sparingi.

– Jak wspomniałem, Shara (Sharaputdin Magomedov) także jest świetnym sparingpartnerem, choć kompletnie innym. Obaj jednak są świetnymi sparingpartnerami. Islam ma więc wszystko, czego potrzebuje na sparingach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button