UFC

Trener zdradza, że Conor McGregor trenuje już pod Floyda Mayweathera Jr.

John Kavanagh potwierdza, że Conor McGregor skupia się obecnie wyłącznie na szlifowaniu swoich umiejętności bokserskich przed walką z Floydem Mayweatherem Juniorem.

Już kilka tygodni temu Gunnar Nelson – jeszcze przed swoją zwycięską walką z Alanem Joubanem na gali UFC Fight Night 107 – mówił, że pomimo tego, iż ostatnie kilka tygodni przygotowań do tamtego starcia spędził w klubie SBG w Dublinie, nie miał okazji trenować z Conorem McGregorem. A to dlatego, że Irlandczyk zajmował się wyłącznie szlifowaniem swoich umiejętności bokserskich.

Teraz tamte słowa Islandczyka potwierdza trener Mcregora, John Kavanagh, sugerując, że kolejną walką, jaką stoczy jego podopieczny, będzie bokserska konfrontacja z Floydem Mayweatherem Juniorem.

W mojej głowie walka jest pewna. Tak jesteśmy nastawieni.

– powiedział Kavanagh w FOX Sports.

Wiele rąk sięga po ten tort. Różne promocje, różni organizatorzy, różne komisje, które są zaangażowane. Jeśli o mnie chodzi, to naprawdę wierzę, że dojdzie do tego w tym roku i takie mam nastawienie. Niech więc ludzie w garniturach zajmą się formalnościami. My trenujemy.
Kavanagh zdradził też, że przewijającym się limitem wagowym, w jakim miałby odbyć się pojedynek, jest 147 funtów. Ostatnio raz Irlandczyk widziany był w tej wadze – a nawet o 2 funty niższej – w grudniu 2015 roku, ubijając wówczas w trzynaście sekund Jose Aldo. Kolejne dwie potyczki stoczył w limicie kategorii półśredniej, a w ostatniej zadebiutował w 155 funtach, odbierając złoto Eddiem Alvarezowi.

Zapytany o to, jak idą McGregorowi treningi, Kavanagh odparł:

To trochę jak przygotowywanie się do meczu rugby w porównaniu do przygotowywania się do meczu piłki nożnej. Nie chodzi o to, że jest łatwiej – jest inaczej. Inna energia jest zaangażowana. Możemy więc wyeliminować cały trening grapplerski. Jest prościej. Nie jest łatwiej – ale prościej. Angażujemy mniejszy wachlarz umiejętności. Ogólnie trenujemy po prostu inaczej niż w przeszłości.

*****

Nate Diaz: „Dana White kłamie”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button