UFC

Trener: „Podziękujemy Khabibowi, jeśli obali Tony’ego”

Trener parteru Tony’ego Fergusona, Eddie Bravo opowiada o technicznych elementach pojedynku swojego podopiecznego z Khabibem Nurmagomedovem podczas gali UFC 223 w Brooklynie.

Starcie Tony’ego Fergusona z Khabibem Nurmagomedovem o Bóg jeden raczy widzieć, jaki pas mistrzowski kategorii lekkiej, do którego dojdzie 7 kwietnia w Brooklynie w walce wieczoru gali UFC 223 w ocenie wielu jest najlepszym sportowo zestawieniem spośród wszystkich dotychczas ogłoszonych przez amerykańskiego giganta na 2018 rok.

Obaj zawodnicy to bowiem absolutni giganci kategorii lekkiej demolujący rywala za rywalem. Amerykanin może pochwalić się serią dziesięciu kolejnych wiktorii w oktagonie, Dagestańczyk – dziewięciu.

Khabib będzie przez długi czas najtrudniejszym dla nas gościem w kategorii lekkiej.

– powiedział o Nurmagomedovie trener Fergusona, Eddie Bravo (za BloodyElbow.com).

Walka z Conorem byłaby łatwiejsza. Z Khabibem będzie ciężko.

Pasjonująco w amerykańsko-dagestańskim boju zapowiada się szczególnie walka na chwyty, gdzie obaj brylują – choć dysponując zupełnie innym zestawem umiejętności. Ferguson nie ukrywa, że na każdą próbę obalenia ze strony Nurmagomedova odpowie ostrymi łokciami, kolanami lub podbródkami.
Bravo docenia co prawda pracę Dagestańczyka z góry, ale nie ma też wątpliwości, że jego podopieczny może zagrozić mu z pleców.

Nikt inny nie ma takiego ground and pound, takich obaleń, kontroli z góry jak Khabib.

– powiedział trener.

Jest w tym najlepszy. Prawdopodobnie najlepszy w historii. To więc wielkie wyzwanie, ale większość ludzi ucieka przed Khabibem, gdy walka przenosi się do parteru. Spędzają większość czasu, próbując wracać na nogi, wstawać po siatce, a on ich ujeżdża i zaciąga z powrotem na dół.

W pewnych sytuacjach to dobra strategia. Ale my to odwrócimy – i zaatakujemy jego. Podziękujemy mu za obalenie Tony’ego i pogramy z nim ostro. Będzie zupełnie inaczej. Nikt wcześniej tego nie robił.

Jestem pewien, że obrona Khabiba będzie ciasna. Jestem pewien, że dokładnie analizuje gumową gardę i tego typu rzeczy, ale pójdziemy naprawdę ostro. Pójdziemy prosto na niego.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #10 – Miocic vs. Cormier | UFC on FOX 27

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button