Polskie MMAUFC

Trener: „Kowalkiewicz ledwie prześliznęła się przez niektóre walki”

Dyrygujący obozem przygotowawczym Joanny Jędrzejczyk Mike Brown z ATT opowiada o pojedynku swojej podopiecznej z Karoliną Kowalkiewicz na gali UFC 205.

Główny trener Joanny Jędrzejczyk w American Top Team Mike Brown, który stanie w narożniku polskiej mistrzyni podczas walki o pas mistrzowski na nowojorskiej gali UFC 205, udzielił wywiadu w programie The MMA Hour, opowiadając o przygotowaniach Polki do walki z Karoliną Kowalkiewicz.

Brown nie ukrywał, że jest pod dużym wrażeniem zaangażowania olsztynianki, choć przyznaje, że dokładnie tego się po niej spodziewał. Zaznaczył też, że elementy, nad którymi wspólnie pracowali, nie mają na celu kompletnej zmiany stylu walki mistrzyni.

Nie dokonywaliśmy wielkich zmian, bo to, co robi, działa bardzo dobrze, jest niepokonaną mistrzynią. Jest świetnym sportowcem i wie, co robi.

– zapewnił Brown.

Były mistrz WEC docenia serce do walki mającej na swoim koncie trzy wiktorie w UFC Kowalkiewicz, która starcie o pas mistrzowski zagwarantowała sobie niejednogłośnym zwycięstwem z Rose Namajunas. Brown jest jednak przekonany, że na niewiele się to zda w konfrontacji z Jędrzejczyk.

Myślę, że ledwo prześliznęła przez niektóre z tych walk.

– powiedział o pretendentce.

Miała chyba trzy niejednogłośne zwycięstwa, a walki były naprawdę bliskie. Uważam, że Rose była lepszą zawodniczką w tamtej walce, ale zmęczyła się. Karolina ma bardzo dobrą kondycję, jest bardzo twarda, ale uważam, że Joanna jest zawodniczką lepszą technicznie. Uważam, że to będzie stanowić dużą różnicę. Joanna powinna być faworytką, bo są ku temu mocne powody.

Brown ocenia też, że techniczna przewaga jego podopiecznej będzie tak wyraźna, iż walka nie rozegra się na pełnym dystansie.

Jestem pewny, że wygra, ale nie jestem pewien, w jaki sposób i kiedy. Jeśli będzie trafiała, wywierała presję, szła ostro, tak jak potrafi, nie sądzę, żeby walka trwała pełen dystans. Być może w drugiej albo trzeciej rundzie złamie ją intensywnością.

*****

Zapraszamy do obszernej technicznej analizy walki Joanny Jęrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz, którą znaleźć można TUTAJ.

Wszystkie wiadomości o UFC 205 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button