UFC

Trener Charlesa Oliveiry wskazał rywala dla swojego podopiecznego na kolejną walkę: „Kto inny ma sens w Top 5?”

Pełniący rolę trenera i agenta Charlesa Oliveiry Diego Lima wskazał idealnego rywala dla Do Bronxa z Top 5 wagi lekkiej.

Przy okazji zeszłotygodniowej gali UFC 303 w Las Vegas były mistrz wagi lekkiej Charles Oliveira obwieścił, że nie interesują go kasowe zestawienia – jego celem jest powrót do rozgrywki o tron 155 funtów.

Widziany ostatnio w oktagonie w kwietniu – przegrał niejednogłośnie z Armanem Tsarukyanem – Brazylijczyk stwierdził, że w kolejnej walce chciałby skrzyżować rękawice z takim zawodnikiem, którego pokonanie najbardziej przybliży go do titleshota. Nie pokusił się jednak o wskazanie żadnego nazwiska.

Inaczej do tematu podszedł natomiast trener i menadżer zawodnika Diego Lima. Na Canal Encarada wskazał konkretne nazwisko z Top 5, z którym chciałby zobaczyć swojego podopiecznego.

– Może druga walka z Poirierem? – powiedział Diego. – Podoba mi się to zestawienie. Poirier dopiero co walczył o pas. To gość z wielkim nazwiskiem, a spośród wszystkich walk w PPV, jakie stoczył Charles, on wygenerował największą sprzedaż. To więc świetna walka.

– Wierzę, że jeśli pokonamy Poiriera, wrócimy do walki o pas. Kto inny ma sens w Top 5? Moim zdaniem tylko Poirier.

Charles Oliveira i Dustin Poirier zmierzyli się w grudniu 2021 roku. Brazylijczyk wygrał wtedy przez poddanie w trzeciej rundzie, po raz pierwszy broniąc pasa mistrzowskiego wagi lekkiej.

Diament ostatni pojedynek stoczył w czerwcu, ulegając przez poddanie w piątej rundzie mistrzowi Islamowi Makhachevowi. Kilka dni temu obwieścił, że zamierza stoczyć jeszcze jedną walkę w swojej zawodowej karierze, ale czy byłby zainteresowany akurat rewanżem z Do Bronxem? Tego nie wiadomo.

Menadżer Brazylijczyka nie wyklucza natomiast także innego rewanżu – ze wspomnianym Islamem Makhachevem.

– Jeśli z jakiegokolwiek powodu Arman nie będzie mógł walczyć w październiku, Charles jest następny w rankingu – powiedział Lima. – „Ale wraca po porażce”. Czy jednak Adesanya nie będzie teraz walczył o pas także po porażce? Czy McGregor nie walczył o pas po porażce?

Zainteresowanie oktagonowymi usługami Charlesa Oliveiry wyrażali w ostatnich tygodniach Mateusz Gamrot, Alexander Volkanovski, Dan Hooker czy Colby Covington.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button