Polskie MMATUFUFC

Trener: „Claudinha wygra ponownie”

Andre Pederneiras opowiada o rywalizacji Claudii Gadelhy i Joanny Jędrzejczyk – w TUFie, w pierwszej walce oraz tej nadchodzącej.

Obecnie mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk i główna pretendentka do pasa Claudia Gadelha biorą udział w kręceniu 23. sezonu TUF-a. Zdaniem trenera Brazylijki, Andre Pederneirasa, nie jest to komfortowa sytuacja dla żadnej z nich.

Będziesz widywał kogoś, kogo nie chcesz widzieć, przez 45 dni, dwa razy w ciągu dnia. To nie będzie dobre. Będzie straszne. Straszne.

– stwierdził w rozmowie z portalem MMAFighting.com.

Obie mają mocny temperament, więc to nie może być dobre. Będzie perfekcyjne pod względem medialnym, ale dla nich nie będzie dobre. Nie sądzę, aby skończyło się bijatyką podczas reality show, ale będzie wiele bałaganu.

Obie zawodniczki spotkają się ponownie 8 lipca na finałowej gali The Ultimate Fighter. Polka położy na szali swój pas mistrzowski.

Pierwszy raz stanęły naprzeciwko siebie w grudniu 2014 roku na gali UFC on FOX 13. Po niezwykle wyrównanym boju, sędziowie niejednogłośnie wskazali na Jędrzejczyk, która zwycięstwem utorowała sobie drogę do walki o pas mistrzowski, który odebrała Carli Esparzie, broniąc go następnie przed zakusami Jessiki Penne oraz Valerie Letourneau.

Będzie tak twarda, jak pierwsza.

– ocenił zbliżającą się walkę Pederneiras.

Są zdecydowanie najlepszymi zawodniczkami w dywizji. Uważam, że Claudinha wygra ponownie, ale nie wiem, czy otrzyma zwycięstwo z uwagi na sędziów.

Zdaniem trenera Nova Uniao pięć rund, na dystansie których odbędzie się pojedynek, faworyzuje Brazylijkę, czego potwierdzenie znajduje w pierwszej batalii obu zawodniczek.

Gdyby tamtej nocy walczyły pięć rund, Joanna nigdy by tego nie wygrała. Jeśli obejrzysz pierwszą walkę, Claudinha dominowała pierwszą rundę, do czasu knockdownu na sam koniec, więc wypunktowali ją dla Joanny. Claudinha była lepsza w drugiej i jeszcze lepsza w trzeciej. Jeśli spojrzymy na rytm, w rundach czwartej i piątej byłaby jeszcze lepsza.

Pederneiras dostrzega progres w umiejętnościach Polki, jakiego dokonała od czasu pierwszej walki z jego podopieczną, ale przekonuje, że i Gadelha w tym czasie nie próżnowała.

Obie zawodniczki mocno się zmieniły od tamtej walki. Joanna lepiej broni obaleń, ma lepszy parter, a Claudinha mocno pracowała nad boksem, żeby skracać dystans. Nikt nie jest tak głupi, żeby stać i wymieniać się ciosami z Joanną przez pięć rund. Gdy przeniesie walkę do parteru, zrobi to, co robi najlepiej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button