UFC

Tony Ferguson: „Skończę Khabiba peruwiańskim krawatem”

Tony Ferguson zapowiada, że udusi Khabiba Nurmagoemdova na gali UFC on FOX 19 peruwiańskim krawatem.

Rozpędzony serią siedmiu kolejnych zwycięstw – takim osiągnięciem w kategorii lekkiej nie może pochwalić się nikt inny – Tony Ferguson 19 kwietnia na gali UFC on FOX 19 powita w oktagonie powracającego po ponad dwuletniej przerwie Khabiba Nurmagomedova.

W programie FOX Sports Amerykanin z rozbrajającą szczerością przedstawił swój plan na walkę z dagestańskim Orłem.

Nic nie zmieniać – to najważniejsza rzecz. Muszę pozostać skoncentrowany, ciężko pracować, dostosować drobne, bardzo drobne elementy w moim jiu-jitsu i być może wyjdę z kolejnym skończeniem. Przetestuję jego kondycję uderzeniami na brzuch, poczuje teepy na brzuch i ciosy na wątrobę, wiele różnych uderzeń. Jego ręce opadną i wtedy przetestuję jego szczękę. Gdy już trafimy na matę, zamierzam go skończyć peruwiańskim krawatem.

W całej historii UFC CB Dollaway pozostaje jedynym zawodnikiem, który wygrał walkę peruwiańskim krawatem. W 2008 roku poddał w ten sposób Jesse Taylora.

El Cucuy zapowiada jednak, że wiele zależy też od samego Nurmagomedova – ale nie od tego, jak zaprezentuje się w oktagonie, ale od tego, jak będzie zachowywał się przed pojedynkiem.

Jeśli zobaczę najmniejszą choćby możliwość skończenia Khabiba, zrobię to. Jeśli jednak będzie opowiadał dużo bzdur przed walką, mogę uznać za konieczne, aby spędził ze mną w klatce 25 minut.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button