UFC

Tom Duquesnoy przechodzi do UFC

Jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników na świecie i podwójny mistrz organizacji BAMMA, Tom Duquesnoy, będzie walczył w UFC.

Piekielnie utalentowany Francuz Tom Duquesnoy (14-1) podpisze w najbliższych dniach kontrakt z organizacją UFC. Informację podał francuski portal lavenirdelartois.fr.

23-letni zawodnik, który trenuje w Albuquerque pod okiem Grega Jacksona i Mike’a Winkeljohna, jest podwójnym mistrzem brytyjskiej organizacji BAMMA. Posiada pasy mistrzowskie zarówno kategorii piórkowej, jak i koguciej.
Ostatnio widziany był w akcji na gali BAMMA 27 w grudniu, pokonując Alana Philpotta przez duszenie i tym samym broniąc tytułu kategorii do 61 kilogramów. Poniżej cała walka.

Obecnie Duquesnoy znajduje się na fali dziesięciu kolejnych wiktorii. Jedynej porażki w karierze doznał trzy lata temu, przegrywając przez poddanie z Makwanem Amirkhanim.

Dla mnie walka dla UFC jest jak sen, ale jest też logiczną konsekwencją.

– powiedział zawodnik, który pod banderą amerykańskiego giganta występował będzie w kategorii koguciej.

Zamierzam zdobyć pas mistrzowski.

Swoją pierwszą walkę dla UFC stoczy 15 kwietnia, ale póki co nic nie wiadomo jeszcze ani o rywali, ani o gali.

Fire Kid to wszechstronny zawodnik, który czuje się świetnie w każdej płaszczyźnie. Na nogach wyróżnia go agresja, umiejętność walki z obu pozycji oraz szeroki repertuar kopnięć. Potrafi sam inicjować ataki, ale także świetnie kontrować. W klinczu uwagę przykuwają soczyste łokcie, jakimi razi swoich rywali, a i w parterze nie można mu wiele zarzucić.

*****

King Mo i Tom Duquesnoy zwyciężają – wyniki Bellatora 169 i BAMMA 27

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button