UFC

Tom Duquesnoy ostrymi łokciami nokautuje Patricka Williamsa

Uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie Tom Duquesnoy pokonał Patricka Williamsa w swoim debiucie w UFC.

Miał swoje chwile słabości, ale Tom Duquesnoy (15-1) rozpoczął przygodę z UFC od zwycięstwa, efektownie nokautując Patricka Williamsa (8-5) podczas gali UFC on FOX 24 w Kansas.
Duquesnoy rozpoczął walkę agresywnie, wywierając ostrą presję. Williams starał się odpowiadać krótkimi szarżami, krążąc przy siatce. Po minucie ostrym wejściem w nogi przewrócił Francuza, ale ten szybko wstał. Na nogach kontynuował wywieranie presji, ale nie był szczególnie aktywny w wyprowadzaniu uderzeń – to Amerykanin częściej próbował opędzać się od niego krótkimi szarżami. Williams znów na chwilę przewrócił Duquesnoy’a, ale ten ponownie szybko wrócił na nogi, znów ostro atakując. Nadział się jednak na mocnym sierp rywala, padając na deski. Błyskawicznie jednak się pozbierał, kontynuując ataki – szczególnie upodobał sobie wchodzenie w dystans z potężnymi kolanami, w klinczu odpalając też łokcie. Jednym z podbródkowych posłał Amerykanina na deski.

Williams był już potwornie zmęczony ciągłą presją oraz terrorem, jakiego doświadczył jego korpus. W ostatniej sekundzie Duquesnoy rozpuścił srogie łokcie pod siatką, posyłając ledwie żywego Williamsa kapitalną kombinacją na deski.

Na początku drugiej rundy Amerykanin postawił wszystko na jedną kartę, rzucając szalone sierpy – i jeden z nich nawet mocno wstrząsnął niegrzeszącym w tej walce defensywą Francuzem. Ten jednak szybko doszedł do siebie, trafił potężnym kopnięciem na korpus, łapiąc potem klincz, w którym ponownie odpalił kapitalne łokcie. Williams padł na deski, zamroczony, Duquesnoy doskoczył z jeszcze jednym uderzeniem z góry i było po sprawie.

*****

UFC on FOX 24 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button