Rizin Fighting Federation

Tofiq Musayev pokonał Pitbulla, wygrał Grand Prix RIZIN

Niepokonany od ponad pięciu lat Tofiq Musayev okazał się triumfatorem Grand Prix wagi lekkiej organizacji RIZIN.

Tofiq Musayev (18-3) wygrał Grand Prix Wagi Lekkiej podczas gali RIZIN 20, która odbyła się w Tokio.

W półfinale rozgrywek Azer zdemolował Johnny’ego Case’a (27-7), a trzy godziny później stanął do finałowej walki z Patrickym Pitbullem Freire (23-9)…

Zobacz także: Dan Hardy w szoku – upiorny uraz Aleksandara Rakicia w walce z Volkanem Oezdemirem

Brazylijczyk był od początku walki agresorem, zmuszając Azera do hasania do boku. Kilka razy szybkimi kombinacjami dosięgnął Musayeva, ale ten zniósł uderzenia dobrze. Azer próbował kąsać rywala lewym prostym, odwołując się też do lowkingów i poszukując kontrującego lewego sierpa. Ochoczo mieszał też ustawienie.

Ostra kombinacja w wykonaniu Freire doszła celu, ale Musayev nadal niewzruszony. A wręcz powoli wydaje się rozkręcać, nabierać pewności siebie. Kontruje kapitalnym prawym, w ostrej wymianie wstrząsając Pitbullem! Brazylijczyk natychmiast dochodzi jednak do siebie i rozpuszcza ręce! Obaj zawodnicy z morderczymi sierpami! Musayev naruszony! Szuka desperackiego obalenia! Zostaje jednak odwrócony przez Freire i kończyna plecach. Z czasem doprowadza jednak do kotłowaniny i sam trafia na górę, skąd trafia serią uderzeń, zanim gong przerywa pierwszą rundę.

Po minucie szachów w drugiej rundzie Musayev przechwytuje kopnięcie Freire, próbując obalić rywala. Ten utrzymuje się świetnie na nogach, choć inkasuje uderzenie na rozerwanie klinczu. Sroga kontra krosem w wykonaniu Pitbulla! Azer wstrząśnięty, ale szybko idzie po obalenie. Brazylijczyk broni się bardzo dobrze, ale zostaje wręcz wypchnięty przez liny, spadając z ringu. Przerwa. Freire ma czas, aby dojść do siebie.

Po wznowieniu Patricky trafia ponownie soczystym krosem. Powstrzymuje próby zapaśnicze Musayeva. Azer chętnie jednak wchodzi w wymiany, ponownie idzie po obalenie. I tym razem przewraca Pitbulla, rozpuszczając ręce. Brazylijczyk cały czas walczy o powrót na nogi, ale Musayev nie odpuszcza, uwieszając się na nim jak… tak, pitbul. Jednocześnie gnębi też Freire uderzeniami. Dopiero w ostatnich sekundach drugiej rundy Brazylijczyk wraca na nogi, ale nie wyprowadza żadnej ofensywy.

Freire rozpoczął trzecią rundę żwawo, ale Musayev umiejętnie szachował go próbami zapaśniczymi, tu i ówdzie unieruchamiając go w klinczu. Azer wydawał się też nieco świeższym zawodnikiem. Ostra wymiana! Musayev trafia! Freire naruszony! Kolejne ciosy Azera dochodzą celu! Brazylijczyk na deskach! Musayev szuka dobitki, ale Freire przetrwał. Zainkasował jeszcze kilka uderzeń z góry, ale wrócił na nogi, tam ruszając do ostrych ataków. Obaj zawodnicy trafili, ale to uderzenia Musayeva ważyły więcej, zmuszając Freire do odwrotu. Na konie Brazylijczyk poszukał obalenia, ale nie był w stanie przewrócić przeciwnika.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Dla 30-latka jest to już czternaste zwycięstwo z rzędu. Dwanaście z nich odniósł przez nokauty.

Za wygranie Grand Prix Azer otrzymał około $140 tys.

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button