UFC

„To zestawienie podoba mi się najbardziej!” – Dana White wskazał kolejnego rywala dla Mateusza Gamrota!

Sternik UFC Dana White wskazał zawodnika, z którym najchętniej obejrzałby opromienionego zwycięstwem z Armanem Tsarukyanem Mateusza Gamrota.
Głównodowodzący amerykańskiego giganta Dana White nie pojawił się co prawda na sobotniej gali UFC Fight Night, która odbyła się w Las Vegas, ale w wywiadach udzielonych w poniedziałek Aaronowi Bronsteterowi oraz Jimowi Rome’owi określił walkę wieczoru wydarzenia pomiędzy Mateuszem Gamrotem i Armanem Tsarukyanem mianem obłędnej, a występ obu imponującym.

W podobnym tonie amerykański promotor wypowiedział się w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Kevinowi Iole z portalu Yahoo! Sports.
– Nieprawdopodobne widowisko – powiedział White. – Tego się spodziewaliśmy. Podobnie w co-main evencie. Cała karta była niewiarygodna, ale tak, walka wieczoru to był wysoki poziom, nieprawdopodobna… Po prostu niesamowita walka.

– A mówimy o numerach 11. i 12. w tej dywizji, więc… Tak, to było wyjątkowe.

Po zwycięstwie – pokonał Ormianina jednogłośną decyzją sędziowską – Mateusz Gamrot zaprosił w oktagonowe tany byłego dwukrotnego pretendenta do walki o złoto Justina Gaethje, który jednak póki co do rzuconej mu rękawicy w żaden sposób się nie ustosunkował.

Wyzwanie to Polaka przytoczył Danie White’owi przeprowadzający rozmowę dziennikarz, który zasugerował jednak, że najbardziej realnym rywalem dla Gamera będzie teraz zwycięzca konfrontacji Rafaela Fizieva z Rafaelem dos Anjosem, którzy pójdą w oktagonowe tany już 9 lipca.Okazało się jednak, że sternik amerykańskiego potentata ma inną wizję co do przyszłości byłego mistrza dwóch kategorii wagowych KSW… Bardzo konkretną wizję!

– Co mnie podoba się najbardziej? – powiedział Dana. – Najbardziej podoba mi się zestawienie Gamrota z Dariushem, gdy ten wróci, więc… Robimy jutro spotkanie matchmakerskie!

Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu Beneil Dariush może pochwalić się serią siedmiu zwycięstw. W pokonanym polu zostawiał między innymi Tony’ego Fergusona czy znanych Gamerowi Diego Ferreirę czy Scotta Holtzmana.

33-latek nie był jednak widziany w akcji od maja zeszłego roku, borykając się z poważną kontuzją nogi – właśnie z jej powodu wypadł zresztą z walki z Islamem Makhachevem, która miała stanowić eliminator do pojedynku o złoto.
Co prawda przez wiele miesięcy White zapowiadał powrót do zestawienia Dariusha z Makhachevem, ale najwidoczniej na mieście zupełnie inne są już treście. Tajemnicą poliszynela jest bowiem, że dla Dagestańczyka szykowana jest mistrzowska konfrontacja z Charlesem Oliveirą.

W udzielanych niedawno wywiadach Beneil Dariush zapowiadał gotowość na powrót do oktagonu UFC w okolicach sierpnia lub września. Marzył mu się pojedynek mistrzowski lub powrót do zestawienia z Dagestańczykiem, ale zapowiadał jednocześnie, że wyjdzie do każdego przeciwnika.

This poll has ended (since 1 month).

Mateusz Gamrot vs. Beneil Dariush - kto wygrałby?

Mateusz Gamrot
89.06%
Beneil Dariush
10.94%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button