UFC

„To ustawiło walkę” – obóz Edsona Barbozy z wątpliwościami w sprawia faulu Justina Gaethje

Menadżer i trener Edsona Barbozy zabrali głos na temat przypadkowego faulu, jakiego dopuścił się Justin Gaethje w walce wieczoru UFC on ESPN 2.

Gdy w jednej z pierwszych akcji walki wieczoru sobotniej gali UFC on ESPN 2 w Filadelfii Justin Gaethje serią ciosów rzucił Edsona Barbozę na siatkę, chwilę potem Brazylijczyk wyraźnie zaczął mrużyć prawe oko, a komentatorzy – konkretnie Dominick Cruz – otrzymawszy informacje z wozu transmisyjnego, potwierdzili, że Highlight przypadkowo wsadził Brazylijczykowi palec w oko.

Jest do dobrze widoczne na powtórkach, gdy Amerykanin otwartą dłonią stara się ustawić czy też unieruchomić głowę Barbozy, niefortunnie wsadzając mu palec w prawe oko.

Pokonany Brazylijczyk nie zgłaszał jednak pretensji do sędziego ani w trakcie walki – na to akurat nie miał wiele czasu z uwagi na okoliczności, w jakich doszło do nieumyślnego faulu – ani też po wszystkim, gdy skończył znokautowany potężną prawicą.

Zobacz także: McGregor, Masvidal, Ngannou i inni reagują na nokaut Justina Gaethje

Inaczej jednak ma się sprawa z ludźmi z jego otoczenia – a konkretnie menadżerem Alexem Davisem i trenerem kickboxingu Andersonem Francą.

Nie chcę robić wymówek, ale to ustawiło walkę.

https://www.instagram.com/p/Bvu7xmlAG7h/

Naprawdę uważam, że byłaby to jednak z najlepszych walk w tym roku. Justin Gaethje to wspaniały zawodnik. Na pewno jeden z najlepszych na świecie. Bardzo szanujemy jego i jego drużynę. Nie wiem, czy wynik byłby inny czy nie, ale wierzę, że walka trwałaby znacznie dłużej, gdyby nie ten incydent. Doceniamy wsparcie. Gwarantuję, że daliśmy 100 procent, reprezentując nasz kraj. Uściski dla wszystkich.
Dla Edsona Barbozy porażka z Justinem Gaethje była najszybszą i najbrutalniejszą w karierze. Z czterech ostatnich potyczek Brazylijczyk przegrał trzy, mocno oddalając się od rozgrywki o najwyższe cele w dywizji lekkiej.

*****

Koniec bezgłowego jeźdźca, król lowkingów i festiwal bezradności – cztery wnioski po UFC on ESPN 2

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button