KSWPolskie MMA

„To jest totalnie inny gość, chce krwi, chce się bić” – trener zachwycony formą i nastawieniem Mameda Khalidova przed KSW 65

Trener Mameda Khalidova Paweł Derlacz opowiedział o przygotowaniach swojego podopiecznego do walki z Roberto Soldiciem na KSW 65.
Wielkimi krokami zbliża się fantastycznie zapowiadające się starcie na szczycie kategorii średniej KSW, w którym zasiadający na jej tronie Mamed Khalidov – jeden z pionierów nadwiślańskiej sceny i jej legenda – stanie w szranki z siejącym spustoszenie nad Wisłą królem 77 kilogramów Roberto Soldiciem.
Starcie zaprawionego w bojach Czeczena z młodszym aż o 16 lat chorwackim rębajłą zwieńczy galę KSW 65, która odbędzie się 18 grudnia w Gliwicach.

Jak zapatruje się na nie jeden z głównych twórców nadwiślańskich sukcesów Mameda Khalidova, trener olsztyńskiego Arrachionu Paweł Derlacz? O to zapytał go w najnowszym wywiadzie Tomasz Majewski z portalu FightSport.pl.

– Sam Roberto Soldić to powiedział, że w przypadku Mameda wiek jest tylko liczbą – stwierdził Derlacz. – Nie chcę powiedzieć, że „tak, Mamed jest w super formie”, bo mój zawodnik i przygotowujemy się do tej walki, ale… Generalnie sytuacja jest taka, że od nokautu na Scotcie (Askhamie) jest w całkowicie innej formie. I psychicznej, i fizycznej, co zawsze u niego idzie w parze.

– To jest totalnie inny Mamed. Nawet nie chciałbym porównywać Mameda w poprzednich walkach i Mameda teraz. To jest inny gość. Totalnie inny. Jak sam ostatnio powiedział, chce krwi, chce się bić.– Powiem więc w ten sposób: jak ma ktoś zbić Roberto Soldicia, to będzie to Mamed. Tyle. Przygotowujemy się. Jest w bardzo dobrej formie, dobrze wygląda. Waży naprawdę fajnie. Jest szybki.

– Wcześniej sparował cały czas w każdą praktycznie sobotę, bo też pomagał chłopakom w przygotowaniach do FEN-u. Nawet nie tylko w sobotę. Sparujemy wtorki-soboty, więc we wtorki też był. Potem troszeczkę skoncentrowaliśmy się na przygotowaniach wytrzymałościowych, ale teraz już zaczynamy stricte ten ostatni, najważniejszy bezpośredni okres sparingowy. Jest okej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Jako mistrzowski, pojedynek ten odbędzie się oczywiście na dystansie 25 minut. Roberto Soldić nie przewalczył jeszcze nigdy w karierze pięciu rund – ba, nie był nawet widziany w czwartej – podczas gdy Mamed Khalidov 25-minutowy bój stoczył ostatnio w 2010 roku, przegrywając na kartach sędziowskich z Jorge Santiago.

Nie brak natomiast opinii, że z uwagi na gigantyczną różnicę w wieku obu zawodników, dłuższy dystans może faworyzować Chorwata.

– Jesteśmy przygotowani na pięć rund – zapewnił Paweł Derlacz. – Po to też trenujemy. Ale warte uwagi jest, że Mamed jest groźny w każdej rundzie. I to mnie bardzo cieszy. Potrafi (wyprowadzić atak) z takiej defensywy-obrony – bo w jego wykonaniu to nie jest taka standardowa obrona, jaką wielu zawodników stosuje, wiadomo, jaki jest Mamed…
– Bardzo mnie to cieszy, że w każdym momencie walki jest groźny, może tę walkę zakończyć przed czasem. Ale nastawiamy się na pięć rund.

Robocop miał już raz okazję walczyć w wadze średniej w KSW. W listopadzie ubiegłego roku Chorwat zdemolował w pierwszej rundzie Michała Materlę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Wiadomo, że jest to zawodnik bardzo mocno… – powiedział o tamtej walce trener Derlacz. – Nie chcę powiedzieć „jednostronny”, ale wiadomo, na co stawia. To jest też młodość, ta siła jest potężna. Ale powtarzam – Mamed jest doświadczony jak nikt inny. Myślę, że to tez odegra kluczową rolę i też pod to pracujemy. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale pracujemy też w inny sposób pod kątem tej walki i… Zobaczymy.

Paweł Derlacz potwierdził też, że jednym z głównych sparingpartnerów Mameda Khalidova podczas obozu przygotowawczego jest Aslambek Saidov, choć, jak zaznaczył, jest też kilku innych zawodników, którzy pomagają mistrzowi 84 kilogramów.

Cały wywiad poniżej.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button