„To dobry zawodnik, ale…” – Khamzat Chimaev wyjaśnia, jak pokonałby Israela Adesanyę i Kamaru Usmana

Namaszczony na wielką gwiazdę UFC Khamzat Chimaev wyjaśnił, w jaki sposób rozprawiłby się z mistrzami Kamaru Usmanem i Israelem Adesanyą.

Robiący furorę w UFC Khamzat Chimaev skromnością nigdy nie grzeszył, już po wygranym debiucie w oktagonie amerykańskiego giganta zapowiadając marsz po pas mistrzowski. A w zasadzie pasy mistrzowskie, bo czeczeński Wilk jest przekonany, że tytuły w wagach średniej i półśredniej jak najbardziej leżą w jego zasięgu.

Skąd ta pewność? Jak widziałby swoje szanse w starciach z Kamaru Usmanem, który rozdaje karty w kategorii półśredniej, oraz Israelem Adesanyą, który zasiada na tronie wagi średnie? O to zapytał Czeczena Dan Hardy…

– To dobry zawodnik, ale nie posiada nokautującego ciosu jak ja, ani nie ma takich zapasów jak ja – powiedział o Usmanie Chimaev. – Co więc zrobić? Jeśli wykonam odpowiednią pracę w przygotowaniach, nikt mnie nie pokona.
Jak natomiast poradziłby sobie z Israelem Adesanyą? Otóż, Wilk docenia umiejętności stójkowe Nigeryjczyka, ale…

– Uważam, że Paulo Costa był wystraszony w tamtej walce (z Israelem Adesanyą) – stwierdził. – Nie wiem, jak ludzie mogą bać się wejścia do klatki i walki. Na sali treningowej wszyscy są twardzi, ostro sparują, a gdy wchodzą do klatki, oblatuje ich strach. Nie rozumiem takiej mentalności.
– Jest dobry w stójce, ale nikt nie robił z nim zapasów. Yoel Romero wyprowadził może trzy albo cztery uderzenia w stójce. Mogę gościa pokonać. W jaki sposób wróci na górę, jeśli znajdzie się pode mną? Nie sądzę, aby dał radę. Rozbiję mu twarz.

Póki co rozpędzony trzema dominującymi zwycięstwami w oktagonie i niepokonany w zawodowej karierze Khamzat Chimaev skupia się jednak na pierwszej w swojej karierze walce wieczoru pod sztandarem UFC – 19 grudnia stanie w szranki z Leonem Edwardsem.

Wydaje się, że jeśli wyjdzie z tej konfrontacji obronną ręką – szczególnie, jeśli uczyni to efektownie – droga do starcia o pas mistrzowski kategorii półśredniej stanie przed nim otworem.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply