„To było żenujące” – Conor McGregor odpowiada Justinowi Gaethje, podsumowuje jego porażkę z Khabibem Nurmagomedovem

Conor McGregor odpowiedział na zaproszenie w oktagonowe tany ze strony Justina Gaethje.

Starcie z Khabibem Nurmagomedovem nie potoczyło się po myśli Justina Gaethje – przegrał przez poddanie w drugiej rundzie – ale po gali UFC 254 Amerykanin był daleki od szat rozdzierania.

Nie tylko zapowiedział gotowość do rychłego powrotu, oceniając, że za 6-8 tygodni może stoczyć kolejny pojedynek, ale wskazał też rywala, z którym najchętniej poszedłby w oktagonowe tany – Conora McGregora.

– Skoro Khabib przeszedł na emeryturę, to jestem teraz numerem jeden – powiedział w rozmowie z ESPN. – Poirier i McGregor mają walczyć w styczniu. Nie ogłosili jeszcze tego oficjalnie, więc jeśli McGregor chce pasa, jestem na miejscu. A jeśli chcą to dać komuś innemu, niech tak będzie. Ale będę gotowy. Jestem gotowy na kolejną walkę.
Wypowiedź ta Amerykanina nie uszła uwadze Irlandczyka, który zacytował na Twitterze przytaczający ją artykuł, udzielając Justinowi Gaethje odpowiedzi.

– Znokautował cię Dustin – napisał. – Twoje zapasy i grappling oraz ogólny strach przed zajęciem centrum były dzisiaj żenujące, Justinie.

Irlandczyk szybko powyższy wpis usunął.

Justin Gaethje garnął się do walk z Conorem McGregorem od zeszłego roku, podskubując go na wszelkie możliwe sposoby. Bez rezultatu. W styczniu Irlandczyk wybrał Donalda Cerrone, szybko go pacyfikując.Gdy natomiast w maju po tymczasowe złoto sięgnął Highlight, który efektownie rozbił Tony’ego Fergusona, Irlandczyk zdanie zmienił, otwierając się na walkę z tym pierwszym. Gaethje za cel obrał sobie jednak Nurmagomedova, wierząc, że jeśli wyjdzie z tej walki obronną ręka, za starcie z McGregorem zarobi jeszcze więcej.

Starcie Notoriousa z Dustinem Poirierem – wedle słów Dany White’a, zaakceptowane werbalnie przez obu zawodników na 23 stycznia w ramach gali UFC 257 – nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply