KSWPolskie MMA

„To byłby ewenement na skalę światową” – Martin Lewandowski otwarty na mocarstwowe plany Salahdine’a Parnasse’a!

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski nie zabrał głos na temat niezwykle ambitnych planów sportowych Salahdine’a Parnasse’a.
W czerwcu na Stadionie Narodowym w ramach gali KSW Koloseum 2 mistrz wagi piórkowej i tymczasowy mistrz wagi lekkiej Salahdine Parnasse powalczy o prawowity pas 70 kilogramów, krzyżując rękawice z Marianem Ziółkowskim, ale okazuje się, że plany młodego Francuza wybiegają nawet dalej.

W rozmowie z Arturem Mazurem w magazynie Klatka po Klatce współwłaściciel polskiego giganta Martin Lewandowski potwierdził mianowicie, że Salahdine Parnasse jest też zainteresowany trzecim tytułem mistrzowskim – w wadze półśredniej.

– Rzeczywiście w jego teamie taki pomysł powstał – powiedział polski promotor. – Na początku mówię: co, ale w ogóle jak? Ale zacząłem sobie kalkulować i mówię, no, byłoby to naprawdę dobre posunięcie.
– Jest to na pewno ciekawa opcja do rozważenia. U nas czegoś takiego nie było, ale i na świecie chyba tylko jeden zawodnik próbował takie trzy pasy zdobyć, więc jeżeli to by się Saladynowi udało, to byłby ewenement na skalę światową.

– Ale pamiętajmy, że musimy tutaj rozwiązać temat w jego bazowej kategorii wagowej, więc też będzie musiał wiedzieć, że jeśli wejdzie jeszcze wyżej, to raczej musi w którymś momencie powiedzieć, gdzie ta jego waga powinna być unormowana. Bo nie można tak w nieskończoność skakać. I się nie da tak po prostu.

– Nawet teraz mieliśmy taką rozmowę z jego teamem, żeby ta walka o pas kategorii piórkowej się wydarzyła wcześniej, ale ze względu na Narodowy i tą wyczekiwaną długo walkę z Marianem Ziółkowskim było to niemożliwe. Ale w tym roku musi się Saladhine zadeklarować. Nie możemy po prostu tych dwóch pasów mieć w takiej dziwnej grze.

Tymczasowym mistrzem w wadze piórkowej został w miniony weekend Robert Ruchała, który w walce wieczoru gali KSW 80 pokonał Lom-Aliego Eskijewa. W kategorii półśredniej od czasu odejścia Roberto Soldicia panuje bezkrólewie. Dobiegnie ono końca 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie w ramach gali KSW 81 rękawice skrzyżują Adrian Bartosiński i Artur Szczepaniak.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button