UFC

„To będzie największa europejska walka w historii” – Mateusz Gamrot wskazał swojego wymarzonego rywala!

Mateusz Gamrot nie pozostawił wątpliwości, jaki pojedynek w UFC jest jego wymarzonym.
Wielkimi krokami zbliża się fascynująco zapowiadająca się gala UFC 280 w Abu Zabi, którą zwieńczy wyczekiwana od dawna walka pomiędzy Charlesem Oliveirą i Islamem Makhachevem. Pojedynek ten zakończy kilkumiesięczne bezkrólewie w kategorii lekkiej.

Obaj zawodnicy mogą pochwalić się fantastycznymi seriami zwycięstw – Brazylijczyk wygrał jedenaście ostatnich walk, a Dagestańczyk – dziesięć. Faworytem zawodów – i to wcale nie minimalnym – jest Dagestańczyk.
Jak natomiast starcie to ocenia inny czołowy lekki UFC Mateusz Gamrot? O to w najnowszym wywiadzie zapytał go dziennikarz James Lynch.

– To będzie świetna walka – ocenił kudowianin. – Uważam, że jeśli Islam nie popełni w tej walce jakiegoś głupiego błędu, to powinien wygrać. Stawiam więc na to, że Islam pokona Oliveirę.

– Może się potoczyć różnie, ale myślę, że wygra decyzją.

Tego samego wieczoru polski zawodnik stanie do najważniejszej walki w swojej sportowej karierze, kilka godzin przed starciem Charlesa Oliveiry z Islamem Makhachevem krzyżując w Abu Zabi rękawice z Beneilem Dariushem.Zwycięski w czterech ostatnich potyczkach Gamer wierzy, że wiktoria może zaprowadzić go do titleshota, ale jednocześnie zaznacza, że w ogóle o tym nie myśli – skupia się wyłącznie na konfrontacji z Amerykaninem, nie wybiegając w przyszłość. Zdaje sobie w pełni sprawę, że czeka go nie lada wyzwanie, któremu musi sprostać.

Jeśli jednak 22 października Gamrot i Makhachev opuszczą oktagon w glorii zwycięzców, szanse na to, że niebawem staną naprzeciwko siebie, mocno wzrosną. Taki zresztą scenariusz kilka miesięcy temu prognozował były niepokonany mistrz 155 funtów Khabib Nurmagomedov, zachwycony zwycięstwem Polaka z Armanem Tsarukyanem.

Jak na zestawienie z Dagestańczykiem zapatrywałby się Gamer?
– Czułbym się świetnie – powiedział, szeroko się uśmiechając. – To moja wymarzona walka. Gdy zacząłem trenować MMA, chciałem walczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie, a Islam jest na pewno najlepszy w dywizji. Uważam, że to przyszły mistrz.

– Uważam, że moja walka z Islamem będzie największą europejską walką w historii.

Cały wywiad z Mateuszem Gamrotem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button