„To będzie interesujące starcie, ale…” – Conor McGregor analizuje i typuje walkę Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem

Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor opowiedział o porażce z Khabibem Nurmagomedovem, podejmując się też wytypowania starcia Dagestańczyka z Tonym Fergusonem.

Od wczoraj Conor McGregor przebywa w Kijowie, gdzie promuje swoją whiskey Proper Twelve, opowiadając też o swojej karierze. Podczas spotkania z fanami nie zabrakło oczywiście pytań o pierwszą walkę Irlandczyka z Khabibem Nurmagomedovem – przegraną przez poddanie w czwartej rundzie w październiku zeszłego roku podczas gali UFC 229 – oraz potencjalny rewanż.

Zobacz także: Weili Zhang nie jest zainteresowana walką z Joanną Jędrzejczyk

Bardzo mocno przeceniliśmy jego grappling. Również nie doceniliśmy jego stójki. Istnieją więc rzeczy, które naprawimy.

– stwierdził Conor, wyrażając pełną gotowość na drugi pojedynek.

Pójdę ofensywnie w kwestii grapplingu. Wierzę, że wygrywałem w klinczu w trzeciej rundzie walki, ale to było już trochę za późno i za mało. Do tego dochodzi brak poświęcenia (podczas obozu) z mojej strony. Nie byłem tak skupiony, jak powinienem być. Jest więc wiele rzeczy, które możemy poprawić i doszlifować, gdy dojdzie do rewanżu.

Zanim jednak dojdzie do dagestańsko-irlandzkiego rewanżu – o ile do niego dojdzie – Khabib Nurmagomedov najprawdopodobniej skrzyżuje rękawice z rozpędzonym serią dwunastu zwycięstw byłym tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem.

Jak widzi to starcie Notorious?

To będzie interesujące, ale wydaje mi się, że Khabib prawdopodobnie go pokona.

– powiedział McGregor.

Wiadomo, trzeba zobaczyć, jakie będą okoliczności, bo każdy może wygrać dowolnego dnia. Tony to bardzo mocny zawodnik. Bardzo, bardzo twardy. Ląduje na deskach, jest posyłany na deski, tracił gardę, oddawał dosiad słabszemu zawodnikowi, więc… Faworyzowałbym w tej walce Khabiba.
Irlandczyk zostanie w Kijowie jeszcze dzisiaj, natomiast jutro pojawi się na konferencji prasowej w Moskwie. Najprawdopodobniej skupi się przede wszystkim na promocji swojego trunku, ale pewnikiem jest, że pojawią się też pytania o jego dalsze plany sportowe.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Doniesienia: Conor McGregor powróci w styczniu, chce stoczyć trzy walki w 2020 roku

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply