Statystyki MMAUFC

Titleshot UFC – nowa odsłona Statystyk MMA

Swego czasu na Lowking.pl prowadzony był cykl Titleshot UFC, w którym co miesiąc opisywaliśmy aktualną sytuację w poszczególnych dywizjach największej organizacji MMA..

Cykl ten na chwilę zniknął z łamów bloga, ale teraz powraca na stałe – w odświeżonej formule.

TitleShot UFC dla dwóch najcięższych kategorii wagowych jest już dostępny – znaleźć go można na blogu w górnym menu po prawej stronie – konkretnie tutaj. Statystyki kategorii ciężkiej znajdują się w tym miejscu, a półciężkiej – tutaj. Systematycznie dodawane będą kolejne kategorie wagowe.

Intencją TitleShota UFC jest stworzenie miejsca, w którym Czytelnik znajdzie wszystkie niezbędne informacje zaprezentowane w przystępnej formie, które pozwolą mu przewidzieć, kto i kiedy będzie walczył o pas w danej kategorii wagowej UFC. Zmodyfikowana forma cyklu obejmuje wszystkich zawodników w poszczególnych dywizjach UFC, którzy mają na koncie dwa lub więcej kolejnych zwycięstw – imiona i nazwiska fighterów dodatkowo podlinkowane są z ich profilami na Sherdogu, aby pragnący zgłębić temat Czytelnik miał okazję szybko poznać szczegóły. Po najechaniu kursorem na zielone kwadraty można zobaczyć, kogo i w jaki sposób pokonał dany zawodnik.

Dodatkowo, przedstawiono wszystkie zaplanowane w danej kategorii wagowej pojedynki w chronologicznej kolejności, zaznaczając jednocześnie, jak istotne są one dla układu sił w poszczególnych dywizjach. Dla wygody nazwy gal podlinkowane są ze stronami gal na Sherdogu, aby móc szybko sprawdzić pełną rozpiskę.

Wszystkie dane, a zatem te dotyczące zawodników oraz zaplanowanych pojedynków, będą regularnie, czyli – codziennie aktualizowane wraz z odsłanianiem kolejnych pojedynków przez UFC. Ponadto raz na jakiś czas tworzone będzie podsumowanie sytuacji w każdej dywizji.

Sugestie i uwagi na wagę złota

Aktualny kształt TitleShota UFC nie jest ostateczny – wraz ze zmianą designu bloga (prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni) cykl ten zostanie rozbudowany o kilka dodatkowych informacji, których z uwagi na ograniczenia aktualnie wykorzystywanej skórki WordPressa nie można uwzględnić.

Wszelkie feedbacki odnośnie cyklu, komentarze i sugestie są bardzo mile widziane, więc jeśli masz jakieś uwagi odnośnie tego, co zmienić, co dodać, co usunąć, w jaki sposób to przedstawić – zapraszam do komentowania.

Powiązane artykuły

Komentarze: 11

 1. Bardzo dobre rozwiązanie. Wygląda to bardzo czytelnie i przejrzyście. Pomysł z wartościowaniem walk w perspektywie układu sił w dywizji daje fajny widok i wiedzę, na które walki trzeba szczególnie zwrócić uwagę. Z pewnością będziesz miał trochę roboty przy częstym aktualizowaniu.
  Czy po kilku walkach w dywizji kobiecej i wyklarowaniu się czołowych zawodniczek planujesz je do tego cyklu wprowadzić?

 2. Fajny pomysł, ale patrząc długodystansowo może być problem z komentowaniem – mam na myśli to, że np pasujące dzisiaj komentarze za 3 miesiące będą absurdalne.
  P.S. Pat Barry vs Shawn Jordan według mnie zdecydowanie powinno być szare :)

 3. Daniel, jeśli chodzi o dywizję kobiet, chyba będzie trzeba wprowadzić, jak się rozrusza, choć pozostaję sceptyczny wobec walk pań..

  Puczi, jeśli chodzi o komentowanie to najlepsze wyjście będzie chyba takie, że tam pod TitleShotem będą zawsze aktualne dane, ale nie do komentowania, a raz na jakiś czas (gdy coś doniosłego wydarzy się w danej dywizji) będę pisał nowy post, do którego wrzucę też tamte tabelki z TitleShota i w tym nowym poście będzie można komentować. To chyba jedyne rozsądne wyjście.

  Jeśli chodzi o Barry vs Jordan, to.. obaj są po zwycięstwie, po walce jeden z nich będzie miał dwie kolejne wygrane na koncie, a w mało licznej ciężkiej to już coś znaczy – nie sugeruję, że jeden czy drugi dotrze do walki o pas, ale ich pojedynek na „żółtko” chyba zasługuje.

 4. Tym co robi różnicę jest rozpiska zaplanowanych walk w danej dywizji. Teraz kiedy człowiek będzie chciał pomyśleć nad kolejnym potencjalnym zestawieniem ma jak na dłoni, czy aby dany zawodnik nie ma już zaplanowanej walki, a jak tak, to z kim.

  Dla mnie to bardzo użyteczna rzecz i pewnie nieraz będę zaglądał w lewy górny róg strony, żeby sobie odświeżyć pamięć, czy usystematyzować wiedzę.

 5. Dzięki. Dodam, że od kategorii ciężkiej do lekkiej wszystko jest już uzupełnione i aktualizowane na bieżąco. Po tym jak przejdę na nowy styl graficzny, TitleShot otrzyma jeszcze kilka nowych szlifów.

Dodaj komentarz

Back to top button