UFC

Thomas Almeida vs. Cody Garbrandt planowane na UFC Fight Night 88

Intrygujący pojedynek pomiędzy utalentowanymi Thomasem Almeidą i Codym Garbrandtem szykowany na galę UFC Fight Night 88.

Ekscytujące starcie w kategorii koguciej szykowane jest jako walka wieczoru gali UFC Fight Night 88, która odbędzie się 29 maja w Las Vegas. Jak donosi dziennikarz MMAJunkie, John Morgan, niepokonany, rozpędzony serią czterech zwycięstw w oktagonie Thomas Almeida (21-0) skrzyżuje rękawice z również mogącym pochwalić się nieskazitelnym rekordem Codym Garbrandtem (8-0).

Brazylijczyk dołączył do UFC w końcówce 2014 roku i nie ma na niego mocnych. Wygrał już cztery walki z rzędu, za każdą zgarniając dodatkowe 50 tys. w formie bonusów (trzy razy występ wieczoru, raz walka wieczoru). Jedynie Tim Gorman wytrwał z nim pełne trzy rundy. Yves Jabouin, Brad Pickett i ostatnio, na gali UFC Fight Night 77 w listopadzie zeszłego roku, Anthony Birchak kończyli starcia przeciwko agresywnie walczącemu Almeidzie z zaburzonym błędnikiem.

Garbrandt zadebiutował kilka miesięcy po Almeidzie, doskonale rozmontowując Marcusa Brimage’a. W kolejnym boju wypunktował Enrique Brionesa, by ostatnio, w marcu na UFC Fight Night 83 szybko ubić biorącego walkę w zastępstwie (pierwotnie Amerykanin miał walczyć z Johnem Linekerem) Augusto Mendesa.

Zwycięzca starcia znajdzie się zapewne o krok od walki o pas mistrzowski. Być może otrzyma eliminator z rywalem ze ścisłej czołówki.

Almeida dysponuje zdecydowanie bogatszym arsenałem ofensywnym w stójce, korzystając z każdego fragmentu ciała, którym można atakować rywala. Garbrandt może być odrobinę lepiej poukładany boksersko, a i jego zapasy stoją na solidnym poziomie, ale biorąc pod uwagę, że Brazylijczyk jest znacznie aktywniejszym zawodnikiem, który może walczyć zarówno w dystansie, stamtąd nękając Amerykanina kopnięciami, jak i w klinczu, gdzie w ruch idą łokcie, wydaje się, że powinien mieć w tej walce więcej stójkowych płaszczyzn, w których czuł będzie się komfortowo. Jego defensywne zapasy oraz – jeśli wyląduje na plecach – umiejętności powracania do stójki stoją na solidnym poziomie, wobec czego zaprzęgnięcie gry pełnej zapasów przez reprezentanta Team Alpha Male będzie skomplikowane.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 88

Walka wieczoru

135 lbs: Thomas Almeida (21-1) vs. Cody Garbrandt (8-0)

Pozostałe

145 lbs: Renan Barao (33-3, 1 NC) vs. Jeremy Stephens (24-12)

Powiązane artykuły

Back to top button