UFC

„Teraz muszą wycisnąć z niego wszystkie soki” – Khabib uważa, że UFC musi wykorzystać resztki potencjału marketingowego Conora

Rozdający swego czasu karty w 155 funtach UFC Khabib Nurmagomedov zabrał głos nt. sportowej przyszłości Conora McGregora.

Były niepokonany mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie pomaga swoim kompanom w przygotowaniach do walk – głównie Islamowi Makhachevowi, który w sobotę skrzyżuje rękawice z Thiago Moisesem.

W poniedziałek Dagestańczyk udzielił natomiast kilku wywiadów, w których jednym z przewodnich tematów była sobotnia wiktoria Dustina Poiriera z Conorem McGregorem.

– Raz jeszcze Dustin Poirier pokazał, że w tej chwili jest na innym poziomie niż Conor – stwierdził Khabib w rozmowie z ESPN.com. – Bo jest głodny, bo jest skupiony, bo ten sport nie dba o to, kim jesteś. W tym sporcie liczy się wyłącznie ciężka praca. Jeśli chcesz być na szczycie, musisz trenować zawsze – a nie tylko wtedy, gdy UFC da ci walkę.

Khabib ocenił, że Dustin mocno rozwinął się pod kątem mentalnym. Uważa, że wyciągnął wnioski z porażki, jaką zadał mu w 2019 roku oraz wyciągnął wnioski z wygranego rewanżu z McGregorem.

Dagestański Orzeł nie ma wątpliwości, że złamanie nogi przez Irlandczyka uprzedziło to, co było nieuchronne.

– Miał swoją szansę w drugiej rundzie, gdy walczyli w Abu Zabi i co się wydarzyło? – powiedział. – Nic się nie wydarzyło. Co miałoby się wydarzyć teraz? Sędziowie dali tę rundę Dustinowi Poirierowi w stosunku 10-8. Poturbował go w tej rundzie. Uważam, że na sto walk Dustin pokonałby go sto razy.

Dagestańczyk odniósł się z rezerwa do krytyki ze strony Irlandczyka, który w drodze do UFC 264 twierdził, że nic w sporcie nie znaczy, nie osiągnął niczego. Khabib zaznaczył, że jego dokonania bronią się same i miliony ludzi widzi je w zupełnie innym świetle niż Conor.

– Tak, jak powiedział Dustin, to tylko szum – stwierdził. – Nie jest sobą. Uważam, że to był sztuczny Conor. Takie jest moje zdanie. Kilka miesięcy temu widzieliśmy, jak miły chciał być, a teraz… To wygląda sztucznie. Dlatego ten trashtalk nie działał na Dustina Poiriera.

– Moim zdaniem to był jego duży błąd. Stracił masę energii. Stracił masę energii, próbując zajść za skórę rywalowi. Nie skupiaj się na rywalu. Dlaczego musisz skupiać się na nim? Myśl o sobie.

Dagestańczyk podziela powszechne opinie, wedle których Irlandczyk do walki o najwyższe laury już nie powróci.

– Conor nie jest głodny od kilku lat, a teraz doszła jeszcze ta noga – zauważył. – Ludzie nigdy nie mają dwa razy szczytu formy. Tylko raz w życiu jesteś u szczytu – potem idziesz w dół. Zależy jednak, z kim będziesz potem walczył? Jeśli walczysz z Donaldem Cerrone, będziesz wyglądał dobrze. Jak lew.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Jeśli jednak będziesz walczył z gośćmi z czołówki, którzy są naprawdę najlepsi – jak Dustin Poirier – wtedy zobaczysz, swój poziom. Ok, możesz walczyć z Kowbojem i jemu podobnymi, żeby być lwem. W porządku, zarabiaj pieniądze. Mądre podejście.

– Jeśli chcesz jednak chcesz zostać mistrzem, musisz walczyć z Beneilem, Islamem, Charlesem, Dustinem, Justinem. Lwy. Oni pokażą twój poziom.

A gdyby tak teraz Conor McGregor postawił wszystko na powrót do najwyższej formy? Gdyby odstawił na bok bogactwo i skupił się wyłącznie na ciężkiej pracy na treningach? Czy wtedy byłby w stanie powrócić na szczyt?

– Gdyby nie złamał teraz nogi – tak – stwierdził Khabib. – Po złamaniu nogi – nie. Gość jest jednak dobry dla UFC. Będzie ściągał dla UFC wiele uwagi. UFC musi wycisnąć z niego, ile się da, gdy powróci. Jeśli zechce powrócić.

– Ok, dajcie mu jeszcze jedną walkę z Dustinem Poirierem i koniec z gościem. Co innego zrobi z nim UFC? Może zestawią go z Natem (Diazem)? Ok. Ale uważam, że przegra z oboma.

– UFC go promowało, UFC go stworzyło. UFC dało mu wielką platformę, dzięki czemu Conor został gwiazdą. Teraz muszą więc wycisnąć z niego wszystkie soki. Tyle.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Historia zatacza koło – analiza klęski Conora McGregora

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Przyjmując takie założenia to wydaje mi się, że Conor powinien walczyć z Islamem (jesli ten wygra w sobotę):
    – podobne miejsce w rankingu (#7 vs #9);
    – człowiek Khabiba, co podkręci oglądalność
    – jeśli Conor wygrałby tę walkę, mógłby kontynuować narrację, że Khabib przed nim ucieka

Dodaj komentarz

Back to top button