UFC

„Tej walki najbardziej wyczekuję” – GSP wskazał najciekawszy zaplanowany w UFC pojedynek

Legendarny Georges Saint-Pierre długo się nie zastanawiał, gdy zapytano go, na jaką walkę czeka najbardziej!
Dana White i spółka nie odsłonili jeszcze co prawda wszystkich tegorocznych kart – nie wiadomo chociażby, jaki pojedynek uświetni grudniową galę – ale elektryzujących zestawień już ogłoszonych nie brakuje. Jakie z nich najbardziej ciekawi byłego mistrza dwóch kategorii wagowych Georges Saint-Pierre’a? O to legendarnego Kanadyjczyka zapytała dziennikarka Helen Yee.

– Pojedynkiem, którego najbardziej nie mogę się doczekać, jest ten Islama Makhacheva z Charlesem Oliveirą – powiedział GSP. – Być może wyłoni on najlepszego obecnie P4P zawodnika na świecie.
– Mamy tam jeszcze (Alexandra) Volkanovskiego, który wydaje się nie do pokonania. Myślę, że Volkanovski jest w samym czubie. Był tam (Kamaru) Usman, ale teraz trochę spadł. Jeśli jednak wróci i wygra, znów może znaleźć się na szczycie. Jest więc Volkanovski, będzie też zwycięzca walki Makhachev vs. Oliveira.

– Kategoria lekka jest niezwykle ciekawa. Mam wrażenie, że to teraz najbardziej wyrównana dywizja. Każda kategoria wagowa ma swoją erę. W niektórych erach była to wagi średnia, w innych półciężka. A to powoduje, że walki tam są ciekawe. Uważam, że teraz mamy erę wagi lekkiej i to tam jest najwyższy poziom rywalizacji. Dlatego walka Makhacheva z Oliveirą jest tak ciekawa.

Islam Makhachev jest sporym bukmacherskim faworytem w starciu z Charlesem Oliveirą, na szali którego 22 października w ramach gali UFC 280 w Abu Zabi znajdzie się tytuł mistrzowski wagi lekkiej.

Jak pojedynek ten widzi Rush?– Moja prognoza jest taka, że jeśli ogólnie walka ta będzie toczyła się na środku oktagonu, przewaga będzie należeć do Oliveiry – ocenił. – Natomiast jeśli będzie głównie toczyła się przy siatce, będzie to z korzyścią dla Islama Makhacheva.

– Uważam tak, bo moim zdaniem Makhachev najlepiej może zneutralizować mocne strony Oliveiry, używając do tego siatki. Oliveira z kolei potrzebuje nieco więcej przestrzeni, choćby po to, aby pracować biodrami, uderzać czy polować na swoje ulubione poddania. Dlatego moim zdaniem przebieg walki będzie zależał od tego, kto będzie w stanie realizować swój plan.

Oba wywiady poniżej.
Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button