Bellator

„Tę akcję na sparingu robił” – nieprawdopodobna obrona przed obaleniem w wykonaniu Timura Khizrieva

Niesamowicie widowiskową obroną przed obaleniem popisał się Timur Khizriev podczas gali Bellator 301 w Chicago.
W karcie wstępnej piątkowej gali Bellator 301 – prawdopodobnie ostatniej w historii – niepokonany Timur Khizrierv (14-0) stanął w szranki z Justinem Gonzalesem (14-3).

Pojedynek ten toczony był do jednej bramki – tej amerykańskiej. Kapitalnie usposobiony Dagestańczyk rozdawał karty zarówno w płaszczyźnie stójkowej, jak i zapaśniczo-parterowej. Ostatecznie Khizriev wygrał jednogłośną decyzją w stosunku 3 x 30-27, śrubując swój bilans pod sztandarem Bellatora do 3-0.

Szerokim echem w świecie MMA odbiła się akcja z trzeciej rundy. Khizriev poszukał kolejnego frontalnego kopnięcia na głowę Gonzalesa, ale ten przytomnie je przechwycił, szukając obalenia. Timur fantastycznie jednak się wydostał, robiąc ekwilibrystyczny przewrót. Z czasem wrócił na nogi i sam przyparł Amerykanina do ogrodzenia.
Rywalizujący w wadze piórkowej Timur Khizriev na co dzień trenuje w American Top Team, gdzie formę szlifuje też jego niepokonany brat Aliaskhab – między innymi z Mateuszem Gamrotem, który zresztą treningi z Dagestańczykiem bardzo sobie swego czasu chwalił.

– Historia nasza jest taka, że poznaliśmy się bez słowa na macie i zaczęliśmy robić – pisał jeszcze w 2021 roku kudowianin. – Od razu złapaliśmy wspólną falę i robiliśmy przez kolejne 3 dni razem. Na koniec okazało się, że walczymy na tej samej gali UFC – 10 kwietnia.

Tymczasem okazuje się, że na matach American Top Team z Timurem Khizrievem miał okazję trenować inny polski zawodnik, były tymczasowy mistrz wagi piórkowej KSW Robert Ruchała.

– Łapałem się z nim, dobry gość – napisał Robert na platformie X, publikując też podobną akcję Dagestańczyka z treningu. – On tę akcję na sparingu robił.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button