Rizin Fighting Federation

Tatsuya Kawajiri ciężko znokautowany na RIZIN FF – video

Weteran ringów i klatek Tatsuya Kawajiri został efektownie znokautowany podczas gali RIZIN FF w Japonii przez Gabriela Oliveirę.

Weteran japońskiego MMA Tatsuya Kawajiri (36-12-2) nie będzie miło wspominał niedzielnej gali RIZIN FF, która odbyła się w Fukuoce – został bowiem ciężko znokautowany przez niepokonanego Brazylijczyka Gabriela Oliveirę (10-0) w drugiej rundzie walki. Dla Japończyka jest to pierwsza porażka przez nokaut od sześciu lat i czternastu pojedynków.
W pierwszej rundzie Kawajiri miał co prawda swoje momenty, raz nawet przewracając Brazylijczyka i będąc bliskim zmuszenia go do odklepania z góry, ale gdy sztuka ta się nie powiodła, a z czasem Oliveira wrócił na nogi, jego przewaga kickbokserska nie podlegała dyskusji. Ostatecznie ustrzelił standardowo schodzącego do nóg rywala soczystym kolanem na głowę.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/919500842184650752
https://twitter.com/streetfitebanch/status/919531122895282176

39-letni Japończyk w latach 2014-2016 stoczył sześć walk pod banderą UFC, zwyciężając trzy z nich. Otrzymał następnie pozwolenie na rozwiązanie kontraktu i powrócił na stare śmieci, zakotwiczając w RIZIN. Dotychczas jednak jego kariera w dowodzonej przez Nobuyukiego Sakakibarę organizacji nie wygląda okazale. W debiucie został poskręcany przez Krona Gracie, następnie zamęczył zapaśniczo Anthony’ego Birchaka, by teraz ponownie skończyć na tarczy.

*****

Analizy KSW 40 – Mateusz Gamrot vs. Norman Parke II

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button