Taktyczny Salahdine Parnasse mistrzem! Pewnie wypunktował Daniela Torresa!

Salahdine Parnasse znów na tronie wagi piórkowej! Francuz zrewanżował się Danielowi Torresowi za porażkę ze stycznia.
W co-main evencie gali KSW 65 w Gliwicach Salahdine Parnasse (16-1-1) odzyskał tytuł mistrzowski wagi piórkowej, rewanżując się Danielowi Torresowi (12-5), który tron stracił na ważeniu, nie miesząc się w ustalonym limicie wagowym.
Zawodnicy rozpoczęli bardzo taktycznie i ostrożnie. Parnasse przepuścił kilka kopnięć i ciosów Torresa. Brazylijczyk poszukał obalenia z klinczu, ale Francuz dobrze utrzymywał się na nogach przy ogrodzeniu. Parnasse szukał krótkich ciosów na głowę, Torres okolicznościowych kolan na korpus. W końcu Salahdine zerwał klincz i walka wróciła na środek klatki.

Obaj potraktowali się mocnymi kopnięciami na korpus. Po kolejnym kopnięciu autorstwa Brazylijczyka Francuz spróbował obalenia, ale Torres świetnie skontrował – i sam poszukał obalenia z klinczu. Parnasse wybronił się. Młodzian spróbował 1-2, ale uderzenia nie doszły celu. Sierp Torresa również przeszył powietrze.

Zawodnicy nieco podkręcili tempo. Doszło do kilku ostrych wymian, w których ciosy świszczały na lewo i prawo – żaden nie trafił jednak mocno. W ostatnich sekundach Brazylijczyk ponownie potraktował Francuza kopnięciem na korpus.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Torres

Parnasse kopnął nisko na otwarcie drugiej rundy, a potem zaskoczył rywala kopnięciem na głowę! Weszło! Francuz ruszył do ataku, ale nie był w stanie wykorzystać okazji. Torres szybko natomiast doszedł do siebie – i odpowiedział mocnym sierpem! Walka z czasem przeniosła się do klinczu z Torresem wbijającym w ogrodzenie Parnasse’a. Rozerwanie.Srogi wewnętrzny lowking autorstwa Parnasse’a. Brazylijczyk trafił middlekickiem, ale Francuz dobrze skontrował obaleniem. Nie był natomiast w stanie utrzymać przeciwnika na dole. Po kilkunastu sekundach klinczu walka trafiła na środek klatki.

Torres nieco agresywniejszy, wywierał presję. Poszukał ostrego sierpa. Francuz zdzielił go prostym, ale Brazylijczyk odpowiedział krótkimi sierpami. Kolejny lewy sierp Torresa w punkt. Parnasse odpowiedział dwoma ładnymi prostymi, po których głowa Daniela odskoczyła.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Parnasse

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Torres rozpoczął rundę trzecią lepiej, atakując serią sierpowych, a potem czając się na gilotynę wobec kontry zapaśniczej rywala. Parnasse wybronił się, a w stójce złapał w końcu wiatr w żagle. Zdzielił oponenta serią soczystych prostych, poprawiając mocnym kopnięciem okrężnym na korpus. Prawy prosty Francuza działał bardzo dobrze, choć Torres czaił się z cepami bitymi z bioder. Francuz nurkował jednak pod tymi uderzeniami, ale… Torres zaatakował gilotyną! Gorąco! Parnasse wybronił się, ale w kotle zapaśniczym skończył na plecach.

Francuz wybrał głowę oponenta, próbując uniemożliwić mu przejście do dosiadu. Torres był jednak tego bliski, starając się ominąć nogi Francuza. Nie był jednak w stanie tego zrobić. Salahdine odzyskał gardę. Nie był jednak w stanie wrócić na nogi.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Parnasse

Francuz potraktował Brazylijczyka prostymi i dobrymi kopnięciami na nogi i korpus w pierwszych sekundach czwartej odsłony. Twarz Torresa była już mocno porozbijana. Daniel zaatakował na korpus, ale zainkasował kontrę sierpem na głowę. Kopnięcie na głowę śmignęło tuż przed szczęką Daniela. Salahdine grzmotnął go soczystym jabem, poprawiając lowkingiem.

Bezradny w stójce Brazylijczyk poszedł w zapasy, będąc bliskim zajścia rywalowi za plecy… Ale Parnasse świetnie się wywinął, lądując na górze, w półgardzie. Z czasem Torres wrócił na nogi, ale tam inkasował prosty za prosty, zdecydowanie nie nadążając za szybkim jak błyskawica Francuzem.

Punktacja Lowking.pl R4:
10-9 Parnasse
Runda piąta rozpoczęła się od serii ostrych wymian – proste Francuza skuteczniejsze niż sierpy Brazylijczyka. Śliczna kombinacja 1-2 Parnasse’a doszła celu. Torres odrobinę podkręcił tempo, zdając sobie prawdopodobnie sprawę, że na punkty walki tej nie wygra. Francuz przepuścił na balansie kilka cepów, ale… Było blisko!

Praw proste raz za razem lądowały na porozbijanej twarzy Torresa. Brazylijczyk szukał cepa cudu, ale miał problemy z przedarciem się przez aktywną prawą rękę Francuza. Jednak to i ówdzie jakaś prawica Daniela jednak dosięgała głowy Salahdine’a.

W końcówce walki Salahdine potraktował rywala ładnymi kontrami, a potem naruszył go wyraźnie kopnięciem smagającym na korpus. Torres odpowiedział sierpem. W ostatnich sekundach Brazylijczyk poszukał obalenia i… Odnalazł je! Przewrócił rywala przy ogrodzeniu, ale z góry nie był w stanie wyprowadzić już żadnej ofensywy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Punktacja Lowking.pl R5:
10-9 Parnasse

Punktacja końcowa Lowking.pl:
49-46 Parnasse

Sędziowie wypunktowali walkę w stosunku 50-45, 48-47, 49-46 dla Salahdine’a Parnasse’a, który odzyskał tron.

Podczas wywiadu po walce Francuz wyraził pełną gotowość na rajd po złoto kategorii lekkiej – chce walczyć ze zwycięzcą styczniowego boju Mariana Ziółkowskiego z Borysem Mańkowskim.

KSW 65: Khalidov vs. Soldić – wyniki, relacja i punktacja na żywo od 19:00

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

 1. Pomroczność niejasna

  19 grudnia 2021 at 00:54

  Lubię oglądać, gdy zawodnicy techniczni, nastawieni taktycznie wygrywają z brawlerami. Te proste Parnasse’a zrobiły robotę.

  • Kroganin

   19 grudnia 2021 at 13:32

   Też na to zwróciłem uwagę, podpisuje się rękoma i nogami pod tym Co pan mówi. Walka na poziomie, nawet mi się podobała.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply